Facebook Google+ Twitter

Projekt Natal zamiast pilota

Natal to pomysł Microsoftu na domową rozrywkę. Wielofunkcyjna kamera ma poszerzać możliwości konsoli Xbox 360 o rozpoznawanie ruchu, gestów, a nawet mimiki twarzy. Jak się okazuje może też zastąpić pilota do telewizora.

Kamera dołączona do konsoli to nic nowego. Podobnym urządzeniem (Eye Toy) mogą od dawna bawić się posiadacze konsol Playstation. Rozwiązanie Microsoftu ma się jednak charakteryzować niespotykaną dotąd precyzją. Natal ma być w stanie nawet po ciemku rozpoznać subtelne gesty gracza, jego mimikę i reakcje na obserwowany obraz. Takie możliwości mają zostać wykorzystane nie tylko w grach.Jednym z pomysłów na Natala jest jego integracja z różnymi urządzeniami domowego centrum rozrywki. Rozpoznawanie gestów ma być podobno wykorzystywane do zmieniania programów w telewizorze, a analiza mimiki do rozpoznania czy dany program widzowi się podoba.

Póki co to oczywiście tylko zapowiedzi i przypuszczenia. Natal nie ma jeszcze ustalonej konkretnej daty premiery i nie wiadomo tak naprawdę na co będzie go stać. Microsoft ma jednak jak widać duże plany.

Konkurencją dla Natala jest dostępna już na rynku konsola Nintendo Wii, której kontrolery rozpoznają ruchy gracza. Nad podobnymi "dżojstikami" pracuje obecnie firma Sony dla swojej konsoli Playstation 3.

Więcej podobnych wiadomości przeczytasz na blogu GRRR.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.