Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22297 miejsce

Projekt oszczędzanie! Noworoczne postanowienia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-03 16:10

Projekt oszczędzanie! Noworoczne postanowienia -opracuj swoją roczną strategię oszczędzania z Aforti Finance S.A.

Kiedy opadnie świąteczna gorączka, przychodzi czas na bilans. Robimy rachunek sumienia oraz podejmujemy noworoczne postanowienia. Czy wszystko udało się zrealizować? Czy osiągnęliśmy zamierzone cele? Czy spełniły się nasze marzenia? Część z tych pytań dotyczy sfery finansowej. Często nie jesteśmy świadomi tego, jak duży wpływ na skuteczność naszych działań, mają nasze nawyki finansowe.
Rozpoczynając Nowy Rok zawsze jesteśmy pełni entuzjazmu i zapału do realizacji tysiąca postanowień. W Nowym Roku chcemy prowadzić zdrowszy tryb życia, więcej czasu spędzać z rodziną, odkładać pieniądze. Dość szybko jednak zapominamy o tych deklaracjach, zwłaszcza jeśli pojawiają się pierwsze niedogodności. Szczególnie trudnym tematem wydaje się być oszczędzanie. Przyzwyczajenia finansowe mają priorytetowy wpływ na nasze życie. Powinniśmy więc starać się pozbyć starych nawyków i w ich miejsce wykształcić nowe, bardziej efektywne.
- To stereotyp, że nie mamy z czego oszczędzać- mówi Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Finance S.A.- Zarobki nie powinny determinować zdolności do odkładania pieniędzy, jeżeli będziemy oszczędzać o i niezmienny procent z naszej wypłaty. Najważniejsza jest wiedza i chęć, które podtrzymują motywację do długofalowej realizacji naszych postanowień. Każdy może sprawnie zarządzać swoimi finansami, ale nie każdy to potrafi.
Dla wielu z nas oszczędzanie kojarzy się z czymś mało przyjemnym, polegającym na „odbieraniu sobie pieniędzy”, które moglibyśmy już teraz wydać na bieżące zachcianki. Wyznaczony cel jest natomiast odległy. Tymczasem proces gromadzenia wolnych środków może być przyjemnością. Jeśli właściwie dopasujemy kwotę, którą bez większych wyrzeczeń możemy odłożyć, to nie powinniśmy odczuwać żadnego dyskomfortu związanego z obniżeniem naszej siły nabywczej. Pomocnym rozwiązaniem może się okazać ustawienie automatycznego przelewu, czyli stałego zlecenia, dzięki któremu co miesiąc określona suma pieniędzy będzie przelewana na oddzielny rachunek bez naszego zaangażowania. Co zyskujemy? Oprócz pieniędzy, komfort psychiczny. Świadomość tego, że każdy dzień przybliża nas do osiągnięcia wyznaczonego celu, poczucie bezpieczeństwa oraz zadowolenie z siebie i z tego, że „się nam udaje” są wartościami nie do przecenienia.
- Każdy może oszczędzać i każdy moment, aby zacząć to robić jest dobry. – twierdzi Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Finance S.A. - Kluczem do sukcesu, również finansowego, jest planowanie! Mamy niestety tendencję do tego, że odkładamy jedynie te pieniądze, które zostaną nam pod koniec miesiąca na koncie, a to z planowaniem nie ma nic wspólnego. Pamiętajmy również, że to nie jest regularne oszczędzanie, a jedynie gromadzenie nadwyżek finansowych.
Świadome kształtowanie naszych nawyków finansowych jest też elementem rozwoju osobistego. Każda zmiana, której dokonujemy, z reguły jest zmianą na lepsze. Każdy dzień, jest pierwszym dniem całej reszty naszego życia. Może ono stać się inne, dzięki przemyślanemu działaniu i wdrożeniu nowych, lepszych strategii.

Aforti Finance S.A.

Aforti Finance S.A. oferuje profesjonalne, indywidualne doradztwo w zakresie efektywnego gromadzenia kapitału, rozpoczynając od promocji oszczędzania przez skuteczne i świadome inwestowanie. Spółka prowadzi działalność m.in. poprzez organizację szkoleń finansowych dla mikroprzedsiębiorców oraz osób fizycznych. Aforti Finance S.A. jest także dystrybutorem najlepszych w danym czasie produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych dostępnych na rynku, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Firma kładzie nacisk na edukację oraz obsługę posprzedażową swoich Klientów w celu maksymalizacji osiąganych zysków finansowych, realizowaną w ramach Wsparcia Inwestora AFORTI™.
Spółka stanowi część Aforti Holding S.A, która jest notowana na Rynku Akcji New Connect Giełdy Papierów Wartościowych.
Więcej informacji na www.afortifinance.pl
Kontakt dla mediów:
Magdalena Podlaska, Pełka PR, tel. 602 790 900, e-mail: magdalena.podlaska@epcreatives.pl
Aleksandra Molędowska, Pełka PR, tel. 662 231 824, e-mail: aleksandra.moledowska@epcreatives.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.