Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13161 miejsce

Projekt Perseidy 2007 - weź udział w akcji obserwacyjnej!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-06-13 18:58

Pracownia Komet i Meteorów zaprasza miłośników astronomii do udziału w akcji obserwacyjnej "Projekt Perseidy 2007". Można wziąć w niej udział podczas obozu astronomicznego lub zdalnie.

Pracownia Komet i Meteorów zaprasza wszystkich miłośników astronomii zainteresowanych tematyką meteorową na Projekt Perseidy 2007, który odbędzie się w dniach 6–19 sierpnia w Stacji Obserwacyjnej Obserwatorium Warszawskiego w Ostrowiku pod Warszawą, położonej na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy tegorocznego spotkania będą świadkami maksimum jednego z najbardziej spektakularnych rojów meteorowych – Perseidów i aktywnie przyczynią się do lepszego poznania jego natury. Zapraszamy do współpracy także osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji obserwacyjnej w swoim miejscu zamieszkania - każda wykonana prawidłowo obserwacja będzie bardzo cenna.

Projekt organizowany jest z myślą o początkujących obserwatorach, którzy pod okiem studentów astronomii i pracowników naukowych, a także weteranów spotkań Pracowni zdobywają umiejętności i wiedzę niezbędne do prowadzenia samodzielnych obserwacji i zrozumienia natury obserwowanych zjawisk. Prowadzone będą obserwacje wizualne, teleskopowe, fotograficzne i video. Będziecie mogli poznać działanie i obsługiwać sprzęt tworzący Polish Fireball Network.

Obserwacje podczas Projektu Perseidy 2007 będą miały znaczenie naukowe. Bardzo dużo uwagi poświęcone będzie najnowocześniejszym metodom automatycznych obserwacji meteorów. Dzięki zebranym danym pragniemy zbadać aktywność oraz strukturę roju Perseidów, a wyniki opublikujemy w czasopismach naukowych.

Szczególny nacisk zostanie położony na naukę analizy i interpretacji danych obserwacyjnych przy pomocy oprogramowania stworzonego przez członków Pracowni. Dlatego mile widziane będą zgłoszenia od osób, którym nieobce są matematyka i podstawy programowania.

W Ostrowiku przez cały rok prowadzone są obserwacje przy użyciu profesjonalnego reflektora systemu Cassegraina o średnicy zwierciadła 60 cm, co da uczestnikom możliwość obcowania z nauką na najwyższym poziomie. Do Waszej dyspozycji będzie zaś dwudziestocentymetrowy refraktor Grubb oraz trzy teleskopy 105/500mm Celestrona.

Jednak Spotkanie to nie tylko obserwacje i wykłady. Odbywają się tam także np. mecze siatkówki i ogniska. Projekt Perseidy 2007 czerpie z tradycji Obozów Astronomicznych PKiM, których unikalną atmosferę można poczuć czytając zebrane przez Macieja Kwintę słynne Zapiski Ostrowickie czy przeglądając galerie zdjęć.

Projekt jest sponsorowany przez Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego! Zapewniamy materiały do obserwacji, zakwaterowanie we w pełni wyposażonym budynku mieszkalnym Stacji, ubezpieczenie oraz możliwość całodobowych konsultacji. Dojazd i wyżywienie - we własnym zakresie.

W pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone zgłoszenia od osób, które wykonają przed spotkaniem własne obserwacje (a następnie prześlą je wraz ze zgłoszeniem na podany niżej adres), lub/i nawiążą kontakt z Pracownią i wykonają pracę teoretyczną. Informacje dotyczące działalności Pracowni i wszystkie materiały niezbędne do wykonania samodzielnych obserwacji możecie znaleźć na naszej stronie internetowej.

Na indywidualne zgłoszenia czekamy do 30 czerwca (termin nieprzekraczalny). Każde zgłoszenie powinno zawierać pełne dane uczestnika (imię, nazwisko, adres pocztowy, telefon kontaktowy, numer PESEL). Zebrane dane będą wykorzystane tylko w celach rekrutacji na Projekt Perseidy 2007. Około 14 lipca ogłoszona będzie lista zakwalifikowanych i zostaną rozesłane indywidualne zaproszenia wraz ze szczegółowymi informacjami.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania i wątpliwości prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres:

pkim@pkim.org
Oficjalna strona PKiM

lub pocztą tradycyjną:

"PKiM - Studenci"
Obserwatorium Astronomiczne
Uniwersytet Warszawski
Al. Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa


Serdecznie zapraszamy!
Zarząd PKiM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.06.2007 10:30

Poprawione :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.