Facebook Google+ Twitter

Projekt Podróż - otwórz oczy na świat!

Projekt Podróż to okazja do spotkania wielu ciekawych ludzi, poszerzania horyzontów i rozwijania zainteresowań, nie tylko związanych z podróżami. Kolejne spotkanie cyklu już 24 lutego w SWPS w Sopocie.

Logo Projektu Podróż / Fot. http://projektpodroz.files.wordpress.com/2010/11/logo-projekt-podrc3b3c5bc-duc5bce.jpgIdeą projektu jest poznawanie innych kultur i religii, a co za tym idzie łamanie stereotypów i uprzedzeń. Takie uwrażliwienie i uświadomienie jest ważne szczególnie w czasach, kiedy na świecie dostrzega się tyle problemów dotyczących nietolerancji, dyskryminacji, czystek etnicznych i religijnych. Dzięki podróżom można wiele zyskać, a także pokonać własne słabości, co starają się ukazywać zaproszeni goście: podróżnicy, psychologowie, artyści i osoby, dla których podróżowanie stało się ważną częścią życia.

Takie szczytne cele postawili przed sobą autorzy sopockiego Projektu, a raczej autorki - Agnieszka Domieniecka, Magdalena Dietrich, Beata Jakuszewska, Sandra Korpal i Ewa Międzobrodzka, studentki SWPS WZ Sopot. Organizatorki od początku podkreślają, że spotkania mają charakter otwarty, a każdy zainteresowany może wypowiedzieć się w panelu dyskusyjnym, każdorazowo przewidzianym po wysłuchaniu zaproszonych gości.

Inauguracja Projektu Podróż odbyła się 9 grudnia 2010 roku. Wtedy też na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu. Razem z zaproszonymi gośćmi (Beatą Jakuszewską, studentką SWPS, która odbyła samotną podróż do Afryki i Bogdanem Wojciszke, dziekanem uczelni) zastanawiano się nad podróżowaniem w aspekcie stereotypów i różnic międzykulturowych.

Kolejne spotkanie, 18 stycznia 2011 roku, było skupione wokół współczesnych stosunków polsko - żydowskich i tolerancyjności Polaków, a wszystko oparte zostało na kanwie kultury żydowskiej. Tym razem SWPS gościł Rafała Betlejewskiego, Pawła Huelle, Krzysztofa Skoka i Wiesława Łukaszewskiego, wykładowcę SWPS WZ Sopot. Szczególne zainteresowanie wzbudziła opowieść Krzysztofa Skoka, niezwykłego człowieka, który wyruszył rowerem z Sopotu, by odbyć samotną podróż na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Kolejne spotkanie cyklu już 24 lutego / Fot. http://projektpodroz.files.wordpress.com/2010/11/plakat3.jpgNastępne spotkanie z podróżą już wkrótce. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek, 24 lutego 2011, o godzinie 18 w auli SWPS WZ Sopot przy ulicy Polnej 16/20. Tym razem będziemy rozmawiać o podróżowaniu jako sposobie pokonywania własnych słabości i realizowania marzeń.

Gośćmi spotkania będą:

Jasiek Mela, założyciel Fundacji Poza Horyzonty, najmłodszy i jedyny na świecie niepełnosprawny, który zdobył oba Bieguny Polarne w ciągu jednego roku. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki Jaśka "Poza Horyzonty" z dedykacją od Autora.

oraz dr Marlena Kossakowska, która wykłada w SWPS w Sopocie psychologię kliniczną i zdrowia. Do jej zainteresowań naukowych należy również od niedawna rozwijająca się w Polsce psychologia pozytywna. Organizuje w Sopocie otwarty cykl spotkań pt. „Rozmowy o szczęściu”. Ich celem jest inspirowanie do myślenia optymistycznego, które jest antidotum na tzw. kulturę narzekania.

Dodatkowe informacje:

projektpodroz@gmail.com
http://projektpodroz.wordpress.com/

Przyjść z pewnością warto. Tak samo jak warto realizować marzenia i poznawać, doświadczać, podróżować. Takie spotkania, jak te w Sopocie są potrzebne, by oderwać się choć na chwilę od szarości i codzienności. Życie jest podróżą. Jedyne, co musimy zrobić, to wyjść z domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.