Facebook Google+ Twitter

Projekt „Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-10 18:07

Ani się obejrzeliśmy a minął już rok od uruchomienia projektu „Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem”, organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Formalnie projekt rozpoczął się już we wrześniu 2009 roku ale Konferencja inauguracyjna pn. „Fundusze strukturalne jako wsparcie dla rozwoju lokalnego” odbyła się 15-16 października 2009 roku a więc niewiele ponad rok temu. Z tego powodu postanowiliśmy spojrzeć „z lotu ptaka” na dotychczasowe wydarzenia i dokonać pierwszych podsumowań.

 / Fot. Marcin KorytkowskiKońcówka roku 2009 była wyjątkowo obfitująca w działania projektowe – organizacja pierwszej konferencji, rekrutacja na szkolenia, 6 zjazdów szkoleniowych dla dwóch pierwszych grup oraz rekrutacja na styczniową konferencję i dwie kolejne grupy szkoleniowe. Wszystkie bieżące informacje publikowane były na nowo-uruchomionej stronie internetowej projektu http://www.pzdu.pl.

 / Fot. Anna SulimkaJuż pierwsza konferencja, która odbyła się w Sali Kominkowej Art Hotelu we Wrocławiu zgromadziła komplet uczestników, którzy pozytywnie wypowiedzieli się o organizacji konferencji. W roli prelegentów wystąpili praktycy zatrudnieni w urzędach JST, jak również przedstawiciele środowiska akademickiego oraz podmiotów wspierających działania JST. W imieniu organizatora, uczestników konferencji oraz zaproszonych gości powitał ówczesny Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu – Pan Krzysztof Nowak oraz Pan Dariusz Kowalczyk Sekretarz Województwa Dolnośląskiego.

 / Fot. Anna SulimkaPierwsza konferencja była zdanym egzaminem sprawności nowo powstałej grupy osób opiekującej się Projektem. Pozytywne oceny uczestników dały nam energię do dalszej pracy i były podziękowaniem za dotychczasowe działania.

 / Fot. Anna SulimkaInauguracja szkoleń odbyła się 26 października 2010 r. w Hotelu Jan w Wojcieszycach k. Jeleniej Góry gdzie miał miejsce pierwszy zjazd pierwszej grupy szkoleniowej. Cykliczne spotkania grup szkoleniowych są okazją do poznania osób z innych JST i wymiany doświadczeń oraz oczywiście do zdobywana wiedzy przekazywanej przez szkoleniowców. Beneficjentami ostatecznymi projektu są przedstawiciele kadry zarządzającej urzędów administracji samorządowej: regionalnej, powiatowej i gminnej, mających swoją siedzibę na terenie województwa dolnośląskiego. Pełne szkolenie w ramach Projektu składa się z trzech 5 dniowych zjazdów w ramach których uczestnicy odbywają szkolenia z tematyki: Wykorzystanie środków UE i EOG, Demokracja w społeczeństwie, Przepisy prawa Unii Europejskiej, Kluczowe kompetencje urzędnika, Psychologia zarządzania, Komunikacja interpersonalna, Obsługa trudnego klienta, Zasady promocji regionu, Zarządzanie jakością w urzędzie oraz Technologie komunikacyjno-informacyjne.

 / Fot. Anna SulimkaGłówne cele Projektu to: wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządu regionalnego oraz samorządów gminnych i powiatowych, upowszechnianie dobrych praktyk, promowanie rozwoju na szczeblu regionalnym i lokalnym oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych urzędników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.