Facebook Google+ Twitter

Projekt "Promienie"-inicjatywa niezależna.Kolejny koncert !

8 marca 2013r g.19-ta w Domu Kultury Podgórze Kraków, ul. Sokolska 13 odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Promienie" Pieśni do słów K.K.Baczyńskiego.

Okładka płyty pt. Promienie" / Fot. FigurniakBaczynski-piesni.pl

„PROMIENIE” - inicjatywa niezależna

Dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego Poety, Żołnierza Armii Krajowej - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego powstał projekt pt. "Promienie”, na który składa się cykl bezpłatnych koncertów .

Twórcami i realizatorami projektu są Barbara Figurniak (śpiew) oraz Mateusz Jarosz (muzyka i instrumentacja). Koncert obejmuje zestaw 8 pieśni do słów Poety oraz recytację wybranych wierszy.
Utwory muzyczne to: „Deszcze”, „Tych Miłości”, ”Do Matki Boskiej”, ”Kołysanka”, ”Autobiografia”-fragmenty, ”Słowa po deszczu” ,Promienie”, ”Otwarcie przemian”.
Recytowane wiersze :”Rodzicom”, „Co jest we mnie”.

Uroczysta inauguracja "Promieni" odbyła się w Rocznicę Urodzin Poety 22 stycznia 2013.r w Kawiarni Jama Michalika w Krakowie. Był to wieczór pełen wzruszeń, które udzieliły się zgromadzonej publiczności.
Z tej okazji wydana została płyta zawierająca 11 utworów muzycznych do słów Poety. Fragmenty utworów można odsłuchać na stronie:
Baczynski-piesni.pl
a relację z koncertu na:
JamaMichalika
Głównym zamierzeniem projektu jest dotarcie poprzez muzykę do młodzieży szkolnej, tak aby przybliżyć im czas wojny , sylwetkę i twórczość genialnego Poety-Żołnierza.
W tym celu twórcy projektu zamierzają dawać bezpłatne koncerty w szkołach ponadpodstawowych i w młodzieżowych ośrodkach kultury.

Ponadto organizowane są koncerty w instytucjach kultury dla wszystkich ludzi wrażliwych na sztukę.

Zachęcamy ośrodki kultury do współdziałania.


Barbara Figurniak
Ukończyła Uniwersytet Jagielloński o specjalności Zarządzanie Kulturą. Jest członkiem Stowarzyszenia Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK w Krakowie. Od wielu lat śpiewa i gra na gitarze klasycznej oraz na fortepianie . Uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie fortepianu Jana Nowowiejskiego - syna słynnego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Obecnie swoje umiejętności wokalne pogłębia w Szkole wokalno -aktorskiej w Krakowie.

Mateusz Jarosz
​Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, instrumentalista.
Twórca muzyki orkiestrowej, baletowej i rozrywkowej.
Autor m. in. oratorium „Ojciec”, "Koncertu na orkiestrę i gitarę", "Symfonii koncertującej" oraz szeregu pieśni i piosenek /w sumie ok. 200 kompozycji/.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.