Facebook Google+ Twitter

Projekt "Rzeka" - zapraszamy 21 marca 2011 roku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-17 14:13

Międzynarodowa konferencja pod hasłem "Woda i jej znaczenie w prawidłowym działaniu ekosystemów", "Marsz dla Wody" wzdłuż rzeki Białej z udziałem gości konferencji oraz bielską młodzieżą, połączony z prezentacją walorów turystycznych rzeki, topienie Marzanny - to główne wydarzenia Projektu „Rzeka” .

Projekt Rzeka / Fot. Projekt RzekaMiędzynarodowa konferencja pod hasłem „Woda i jej znaczenie w prawidłowym działaniu ekosystemów”, „Marsz dla Wody” wzdłuż rzeki Białej z udziałem gości konferencji oraz bielską młodzieżą, połączony z prezentacją walorów turystycznych rzeki, topienie Marzanny i tworzenie mandali dla Rzeki, a wieczorem finał realizacji ekologicznej rzeźby Waldemara Rudyka nad Białą przed Galerią Sfera i performanse z grą świateł, ognia i wody dla społeczności Bielska-Białej – to główne wydarzenia Projektu „Rzeka” w dniu 21 marca br., których miejscem będzie Galeria Bielska BWA oraz przestrzeń nad Białą, a także pasaż Galerii Sfera.

Bielski projekt wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Wody (22 marca) i Światowej Dekady „Woda dla Życia 2005–2015”. Patronat honorowy nad Projektem „Rzeka” objął Minister Środowiska.

W bogatym programie samej konferencji, w której uczestniczyć będą polscy i zagraniczni specjaliści w dziedzinie hydrologii i ekosystemów, ludzie nauki i sztuki, znajdą się m.in. wykład Kitty Ross o Festiwalu Tamizy w Londynie, omówienie projektów związanych z wodą i rzekami, realizowanych w Niemczech, Szwecji i Polsce, prelekcja Agnieszki Wlazeł z fundacji „Impact” na temat rozwoju przestrzeni publicznych nad rzekami i film Marka Kamińskiego „Ekspedycja Wisła”. O projekcie „Zaadoptuj rzekę” opowie Jacek Bożek, lider znanego z proekologicznych działań Klubu Gaja.

Wszystkie działania artystyczne, edukacyjne i ekologiczne ukazujące różne oblicza wody zwracają uwagę społeczności lokalnej na płynącą przez miasto rzekę Białą, jej znaczenie, walory i funkcje w rozwoju miasta, ale także zagrożenie, jakie stwarzają powodzie. Projekt pokazuje, że dla swojej Rzeki, na styku kultury i natury, działać mogą wspólnie artyści, naukowcy, ekolodzy i zwykli mieszkańcy miasta.

Do końca marca w Galerii Bielskiej BWA można zwiedzać wystawę „Biała nad Białą”, będącą ważną częścią projektu. Projekt „Rzeka” - realizowany przez Galerię Bielską BWA przy współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej, Galerią Sfera i Klubem Gaja – jest zwieńczeniem programu „Lokomotywa – strategia budowy klastrów”, wdrażanego przez Galerię Bielską BWA w latach 2008–2011 w partnerstwie z Regionalną Izbą Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej i Oslo Teknopol, współfinansowanego przez Norweski Mechanizm Finansowy i Gminę Bielsko-Biała. Konferencja kończąca projekt „Lokomotywa - strategia rozwoju klastrów” odbędzie się 31 marca br. w Galerii Bielskiej BWA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.