Facebook Google+ Twitter

Projekt Sektor 3 - przez edukację do demokracji

W jaki sposób zwiększyć udział mieszkańców w życiu miasta? Jak działalność społeczną uczynić atrakcyjną dla młodego pokolenia? Jak przełamać bariery niemożności, nieumiejętności i braku środków? Odpowiedzią jest projekt Sektor 3.

Bez społeczeństwa obywatelskiego nie ma demokracji. Ernest Gellner

Młodzi chętnie włączają się do realizacji nowych pomysłów. Nabyte doświadczenie może się przydać w ich własnej karierze. / Fot. Janina BieleńkoO tym, że podstawą demokracji w kraju jest aktywność jego obywateli, nikogo przekonywać nie trzeba. Pierwsze lata pazernego kapitalizmu nie sprzyjały rozwojowi obywatelskich inicjatyw. Realizacja pomysłów "oddolnych", zarówno w środowiskach młodzieżowych, jak i w gronie dorosłych mieszkańców miasta, rozbijała się głównie o brak funduszy. Obywatelowi pozostawała więc tylko rola widza.

Korzystne zmiany nastąpiły wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Pojawiły się środki finansowe na realizację projektów w ramach Europejskiego Pamiątkowe zdjęcie z panem Władysławem Hryniewiczem, Przewodniczącym Rady Osiedla Karłowice - Różanka. / Fot. Janina BieleńkoFunduszu Społecznego. Przykładowo, na terenie aglomeracji wrocławskiej uruchomiono projekt "Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych - Sektor 3", mający na celu wzrost zaangażowania obywateli w działalność społeczną i przeznaczony dla osób, cyt.: "zainteresowanych założeniem organizacji pozarządowej oraz członków, pracowników i wolontariuszy już istniejących fundacji lub stowarzyszeń". (źródło)

Projektem objęto 6 powiatów: miasto Wrocław, wrocławski, oławski, oleśnicki, Bartłomiej Dyka, zwycięzca I miejsca w konkursie fotograficznym. Dyplom wręcz pan Marek Komornicki, wiceprezes Stowarzyszenia FOTOelARTE. / Fot. Janina Bieleńkośredzki i wołowski. Uczestnicy projektu mogą, w szczególności, skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad ekspertów. Mogą wziąć udział w szkoleniach, skorzystać ze sprzętu, pracowni komputerowych czy stanowisk biurowych.

Każde Stowarzyszenie czy Fundacja o działalności "non profit" może korzystać z profesjonalnych sal i pomieszczeń do realizacji własnego programu. Wszak nadrzędnym celem projektu jest doprowadzenie do rozwoju i usamodzielnienia świeżo założonych organizacji.

Czytaj dalej o nowym Stowarzyszeniu FOTOelARTE ->->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I oby ludziom żyło się dostatniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nineczko i oby... przystąpienie do Unii, dało takie efekty, na jakie Polska zasługuje, a ludziom żyło się dostatniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.