Facebook Google+ Twitter

Projekt Stowarzyszenia SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego zwycięzcą EDUinspiracji 2016

Projekt GRUNDTVIG "European Citizen Today", który Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" z Ostrowca Świętokrzyskiego realizowało przez minione dwa lata, okazał się najlepszym w swojej kategorii i zdobył nagrodę FRSE.

Koordynatorzy nagrodzonego projekt: Robert Rogala i Remigiusz Woźniak. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim- 17 listopada 2016 roku w Centrum Nauk Kopernik odbyła się gala wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W kategorii Edukacja Dorosłych Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej za realizację Projektu GRUNDTVIG "EUROPEAN CITIZEN TODAY" - "WSPÓŁCZESNY OBYWATEL EUROPY" w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" zostało zwycięzcą. Nagrodę otrzymaliśmy z rąk pani Teresy Wargockiej – Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pana Pawła Poszytka – mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Jesteśmy szczęśliwi, że nasz praca w tym projekcie została dostrzeżona i doceniona przez Kapitułę Konkursu. Cieszymy się również z tego, że "ślady" realizacji projektu pozostały w nas do chwili obecnej i w większości z wymienionych dziedzin kontynuacja projektu trwa do chwili obecnej.

Przypomnijmy: w latach 2013 - 2015 Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" z Ostrowca Świętokrzyskiego realizowało projekt GRUNDTVIG "European Citizen Today" - "Współczesny obywatel Europy" w ramach programu Uczenie się przez całe życie. Po wybraniu przez Zespół Programu Grundtvig - Edukacja dorosłych do grona przykładów dobrej praktyki, czyli dziesięciu najlepiej ocenionych projektów, przyszedł czas na nominację w kategorii edukacja dorosłych do konkursu EDUinspiracje 2016. W tegorocznej szóstej już edycji konkursu EDUinspiracje struktura iDyplom dla najlepszych. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim organizacja konkursu stanowią kontynuację ubiegłorocznych działań. Podobnie jak w ubiegłych latach, cele konkursu powiązane są bezpośrednio z wymaganiami Komisji Europejskiej w zakresie rozpowszechniania i wykorzystywania wyników programu Erasmus +. Mimo iż każda z poprzednich edycji organizowana była pod innym hasłem, cel konkursu był zawsze taki sam: wyłonienie i promocja najlepszych, najbardziej wartościowych praktyk spośród projektów dofinansowywanych przez Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. W 2016 roku hasło konkursu brzmi "Dobry rezultat – trwałe oddziaływanie". Działania projektowe będą bowiem oceniane w kontekście upowszechniania i wykorzystywania rezultatów projektów, co oznacza skoncentrowanie wysiłków na potwierdzeniu korzystnego wpływu rezultatów i skutków realizowanych projektów na beneficjentów i ich środowisko.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie "Szansa" w partnerstwie z organizacjami z Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Portugalii i Cypru. Uczestnikami ze strony beneficjenta były dorosłe osoby niepełnosprawne i ich rodziny, a także kadra pracująca na co dzień z osobami niepełnosprawnymi w ramach działań oferowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej. Projekt dotyczył bardzo istotnego społecznie tematu, jakim jest aktywna integracja osób niepełnosprawnych. Celem projektu było zachęcenie takich osób do aktywności obywatelskiej i do pełnego udziału w procesie integracji europejskiej. Uczestników projektu oraz ich rodziców i opiekunów angażowano w działania projektowe, dowodząc tym samym, że niepełnosprawność, także intelektualna, nie wyklucza z aktywności obywatelskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.