Facebook Google+ Twitter

Projekt "Szkoła bez przemocy" najlepszy na świecie

"Szkoła bez przemocy" - akcja społeczna Polskapresse, wydawcy m.in. Wiadomości24.pl, otrzymała główną nagrodę w międzynarodowym konkursie branży public relations IPRA 2007 w kategorii „Corporate Social Responsibility”.

IPRA, czyli International Public Relations Association, jest stowarzyszeniem ekspertów, praktyków z branży Public Relations i co roku, już od 17 lat, przyznaje nagrody za najlepsze na świecie programy PR. Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie w Londynie, podczas uroczystej Gali.

Kampania „Szkoła bez przemocy” jest prowadzona przez 16 dzienników regionalnych Polskapresse i Mediów Regionalnych od kwietnia 2006. Akcja została przygotowana w odpowiedzi na narastający poziom agresji w polskich szkołach.

Projekt ma na celu uświadomienie problemu przemocy, która panuje w szkołach, oraz pokazanie uczniom, nauczycielom i rodzicom, że można ją skutecznie zwalczać. Akcja zapewnia szkołom narzędzia oraz wsparcie, dzięki którym same mogą rozpocząć walkę z problemem. Kampania skierowana jest do szerokiej opinii publicznej, szkół – uczniów, nauczycieli i rodziców oraz instytucji związanych ze szkolnictwem – przedstawicieli administracji i organizacji pozarządowych.

Do kampanii przyłączyło się ponad 3000 szkół (10 proc. wszystkich w Polsce). W 16 dziennikach regionalnych prowadzących kampanię ukazało się w sumie (od kwietnia 2006 do marca 2007) ponad 2 000 publikacji.

Organizatorami kampanii „Szkoła bez przemocy” są Grupy Wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Grupy TP. Dzienniki Polskapresse: Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Express Ilustrowany, Gazeta Krakowska, Głos Wielkopolski, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Dzienniki Mediów Regionalnych: Dziennik Wschodni, Echo Dnia, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Gazeta Współczesna, Głos Dziennik Pomorza, Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny - Gazeta Codzienna, oraz Tygodnik Ostrołęcki.

Kampania jest realizowana pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

więcej informacji: http://www.polskapresse.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.