Facebook Google+ Twitter

Projekt Test: od warszawiaków dla warszawiaków. Przebadaj się!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-29 18:03

Już 1 grudnia rusza kampania społeczna „Projekt Test”, w której warszawiacy zachęcającą warszawiaków do badania się w kierunku HIV pokazując, że jest to coś zupełnie naturalnego i trwa tyle co przysłowiowe „wypicie kawy na Chmielnej".

 / Fot. Społeczny Komitet ds. AIDSPomysł na zrobienie kampanii pojawił się zupełnie spontanicznie. „Miałam już dosyć ponurych plakatów, smutnych ludzi i negatywnych przekazów, które w Polsce zawsze towarzyszą akcjom związanym z HIV/AIDS” – tłumaczy pomysłodawczyni Agata Kwiatkowska ze Społecznego Komitetu ds. AIDS – „wymyśliłam sobie, że to powinni być zwykli, zadowoleni z życia ludzie, którzy pokażą, że testowanie się jest czymś zupełnie normalnym, dbaniem o siebie i swoich bliskich - i takich warszawiaków postanowiłam sfotografować”.

Sesję zdjęciową do Projektu Test wykonała grupa Hocki Klocki. „Sesja dla SKA była jednym z naszych najciekawszych doświadczeń fotograficznych. Ważna inicjatywa społeczna, oryginalni modele, pozytywne nastawienie wszystkich zaangażowanych. Czego można chcieć więcej? Różnorodność ludzi, którzy zgodzili się poświecić swój czas i oddać swój wizerunek czyni całe przedsięwzięcie niezwykłym. Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy być jego częścią" – tłumaczą autorzy zdjęć.

Następnie w projekt angażowały się kolejne osoby, firmy, media – wszystko całkowicie charytatywnie, począwszy od fotografów, grafików, osób upubliczniających twarze, kończąc na programiście.

Społeczny Komitet ds. AIDS działa od 1993 roku, tematyką HIV/AIDS zajmuje się wszechstronnie, szkoli, uczy, pomaga i testuje. Mimo to, nawet jego przewodnicząca Grażyna Konieczny była zaskoczona bezinteresownym zaangażowanie twórców kampanii. „Zachwyciłam się. Zaufałam im od razu, nie miałam wątpliwości co do kreacji kampanii i osób biorących w niej udział, choć większości z nich nie znałam osobiście. Byłam i jestem pod wrażeniem zaangażowania młodych ludzi, którzy bez chwili wahania zgodzili się upublicznić twarze, poświęcając swój czas, talent, umiejętności – aby pokazać innym zwykłym (i niezwykłym) mieszkańcom Warszawy, że warto pomyśleć o HIV i zrobić test: „dla siebie, dla niej, dla niego, dla nas”. – opowiada entuzjastycznie – „Problematyką HIV/AIDS zajmuję się od ponad 20 lat, w tym czasie było wiele kampanii lepszych i gorszych. Projekt Test jest PIERWSZĄ w Polsce kampanią dotycząca testowania w kierunku HIV / i pierwszą chyba w ogóle dotyczącą HIV/AIDS, która jest inicjatywą obywatelską, powstałą nie tylko z potrzeby ekspertów zajmujących się HIV/AIDS i przez nich zaproponowaną - ale głównie z potrzeby osób spoza tego środowiska, zwykłych ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.