Facebook Google+ Twitter

Projekt Uśmiechnięta Polska, czyli uśmiech wzmacnia Bytom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-13 07:46

Czyli śląskie dzieci uśmiechają się do dzieci chińskich. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, wraz z Gminą Bytom, włączyła się w ogólnopolski projekt Uśmiechnięta Polska, którego twórcą jest Marek Wysoczyński, dyrektor Biura Promocji Kultury w Gdańsku.

Charakter tej inicjatywy jest szczególny, gdyż Projekt Uśmiechnięta Polska to przede wszystkim akcja dla dzieci w szpitalach, domach dziecka, przedszkolach integracyjnych, nie tylko w Polsce lecz również zagranicą.

Uśmiechnięta akcja, będzie miała swój początek na Śląsku. Po raz pierwszy w tej części Polski, a dokładnie w Bytomiu. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Bytomia Piotra Koja, wystawa uśmiechów z całego świata zostanie pokazana na ekspozycji w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Zgodnie z kilkuletnią tradycją uśmiechniętego projektu, wernisaż poprzedza warsztat "Z Uśmiechem", którego uczestnikami będą podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

14 września o godz. 10, w Małej Galerii Wielkich Pasji przy ul. Piłsudskiego 65 w Bytomiu, Prezydent Miasta Bytomia Piotr Koj oraz judoka Przemysław Matyjaszek rysować będą uśmiechy, a Marek Wysoczyński opowie o filozofii akcji "Uśmiech wzmacnia". Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, że ich uśmiechy trafią na kolejny kontynent. Śląskie dzieci narysują uśmiechy dla swoich koleżanek i kolegów w szpitalu w Szanghaju, gdzie Światowe Archiwum Uśmiechu, zaproszone zostało przez Konsulaty Polski i Austrii.

W tym samym dniu, o godz. 17, odbędzie się wernisaż wystawy Uśmiechnięta Polska.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
(Bogusława Wnęk-Zych)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.