Facebook Google+ Twitter

Projekt "Warszawa dla Kobiet". Kolejna debata już w środę

Realizacja projektu "Warszawa dla Kobiet” potrwa cały rok. W ramach programu odbyły się już 3 debaty z udziałem przedstawicieli samorządu, Sejmu, ekspertów oraz organizacji działających na rzecz kobiet. 25 maja odbędzie się debata poruszająca problemy związane z opieką nad małymi dziećmi.

informacje z regionu
warszawa.naszemiasto.pl

Debata z udziałem mieszkanek Warszawy już jutro, 25 maja / Fot. VIC CVUT. Creative Commons, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Discusing_students_CTU.jpgAutorkami projektu "Warszawa dla Kobiet" są: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, posłanka na Sejm RP Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy oraz Ewa Malinowska-Grupińska. Program będzie prowadzony przez cały rok w formie otwartych debat z udziałem mieszkańców Warszawy. Jego celem jest poprawa warunków życia kobiet.

W maju odbyły się już 3 debaty dotyczące m.in. problemów kobiet wychowujących dzieci, a także mam aktywnych zawodowo, które muszą godzić życie rodzinne z pracą. Jedna z debat przedstawiała wątek aktywności zawodowej kobiet w wieku 60+.

W środę 25 maja odbędzie się debata poruszająca problemy związane z opieką nad małymi dziećmi.

Brak miejsc w państwowych żłobkach, nowa ustawa o formach opieki nad dziećmi do lat trzech, "Program Maluch" - to wszystko potwierdza, że wokół tego tematu naprawdę dużo się dzieje.

Szczegóły: Dziś wchodzi w życie ustawa żłobkowa

Najwięcej kontrowersji budzi uchwała Rady Warszawy dotycząca zmiany opłat za żłobki warszawskie, zgodnie z którą opłata ta powinna zależeć od dochodów.

Szczegóły: Zmieniają się kryteria przyjęć do żłobków

Niezadowolenie rodziców dotyczące wyższych opłat widoczne jest na forum zespołu żłobków m. st. Warszawy.

Środowa debata jest doskonałym momentem do poruszenia tego tematu. Celem projektu "Warszawa dla kobiet" jest wypracowanie rozwiązań dla parlamentu w zakresie poprawy życia kobiet, dlatego rodzice proszą o mobilizację i uczestnictwo w spotkaniu.

Rodziny protestują również na Facebooku:
Strajk przeciwko podwyżce w państwowych żłobkachNa jutrzejszej debacie poruszane będą problemy związane z opieką nad małymi dziećmi. / Fot. anitapatterson, lic. MorgueFile, http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=156240&searchId=fd605d1e4a636cd0464680ad51ee926f&npos=35

Wszystkie spotkania z udziałem mieszkanek Warszawy odbywają się o godzinie 17:00 w pałacu ślubów na pl. Zamkowym 6. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Propozycje tematów, zagadnień lub zgłoszenia udziału w projekcie można przesyłać na adres e-mail: warszawadlakobiet@um.warszawa.pl

Zachęcam do udziału.


Głosuj na mnie w kategorii Styl życia, dzob.574 / Fot. wiadomosci24/www.doroku.wiadomosci24.plGłosuj na mnie w kategorii Styl życia, dzob.574

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

W24 zaczyna mnie przerażać... Bo jeśli ja dostałem 3 plusy i 6 minusów (i sobie samemu plusa nie dałem) a pan Beata Rymarz z 27 maja 7 plusów i 3 minusy (zresztą sam dałem jednego plusa)... to chyba użytkownicy W24 nawet nie zdają sobie sprawy z tego kim nie jest i w jakiej konwencji pisze Beata Rymarz z 27 maja... Przerażający poziom intelektualny... (lub dawanie ocen bezrefleksyjnie, bez czytania, za samo nazwisko...)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Rymarz
  • Beata Rymarz
  • 27.05.2011 18:05

Ja Panu podpadłam? A kim Pan jest, żeby wypowiadać się w ten sposób? Podpaść mogę, np. mojej przyjaciółce, bo odwołałam wyjście do kina. A Pan jest dla mnie kompletnie obcą osobą, tak więc nie mam czym podpadać.

Co do bycia dziennikarzem - czytał Pan wszystkie 61 tekstów? Jeżeli tak, to bardzo się cieszę, że tak Pana zainteresowały i widocznie mają coś w sobie. Natomiast, jeżeli ominął Pan jakikolwiek artykuł to bardzo proszę się nie wypowiadać. Zapewniam Pana, że nie wszystkie są w takiej formie, jak Pan je widzi. Zresztą.... nawet, gdyby były, to co w tym złego? Nie jestem pedagogiem, ani lekarzem, żeby wypowiadać się fachowo. Jestem mamą, spełniam tą rolę najlepiej jak potrafię i dzielę się tym z innymi. Chyba nie ma w tym nic złego?Tracą - jak Pan to ujął - znamiona rzetelnej informacji? A cóż jest bardziej rzetelnego od doświadczenia młodej mamy?

> Nie mam dzieci (o ile mi wiadomo) i nie będę miał

A szkoda, bo może wówczas miałby Pan bardziej pozytywne nastawienie do życia i przestał Pan krytykować wszystko, co pojawi się na ekranie Pana komputera (mowa o w24 oczywiście)
Przykre...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beata Rymarz - Pani mi już dawno podpadła, np. pisząc artykuły których głównym celem była autopromocja a nie dostarczanie rzetelnych informacji. Nie mam dzieci (o ile mi wiadomo) i nie będę miał, bo jestem odpowiedzialnym człowiekiem (nie będę tworzył zbędnych niedoskonałych bytów narażonych na cierpienia, których nie umiałbym zadowalająco skutecznie poprawnie uwarunkować). I to stanowi moją przewagę a nie minus, bowiem potrafię odnieść się do sprawy obiektywnie a nie jedynie przez pryzmat własnych subiektywnych emocji, uczuć i doświadczeń. Zaś Pani nie nadaje się nawet na dziennikarza, bo zawsze Pani pisze: ja, mi, moje, itp. subiektywizując i egotyzując wszelkie artykuły, przez co tracą one znamiona rzetelnej informacji czy oceny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Drobna posturą, oddana Matka dwóch wspaniałych maluchów i w dyspucie komentarzami dwóch "potężnych dżentelmenów" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie tutaj wypowiadają się, jakbyś to Ty była organizatorem komentowanej debaty, Beato :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrocznią? Co mnie przerasta? Bo nie bardzo rozumiem.
Oczywiście słyszałam tacierzyńskim, ale Pan chyba nie wie ile on trwa i ilu ojców z niego korzysta. Poza tym, cyt. "Niezadowolenie RODZICE dotyczące wyższych opłat widoczne jest na forum zespołu żłobków m. st. Warszawy". Zapewniam Pana, że na dzisiejszej debacie byli również mężczyźni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szeryf
  • szeryf
  • 25.05.2011 21:23

Bez przesady. Panią to przerasta. Słyszała Pani o tacierzyńskim? Sugeruję więcej pokory wobec rzeczywistości, wiele jeszcze Pani brakuje aby być wyrocznią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu, ma Pan dzieci? Jeżeli nie, to bardzo proszę nie wyrażać swojej krytyki i nie wypowiadać się na tematy o których właściwie nie ma Pan pojęcia. Nie jestem pewna, czy czytał Pan uważnie, ale tekst dotyczy problemów związanych z opieką nad małymi dziećmi, a debata znalazła się w projekcie "Warszawa dla Kobiet", bo to one przebywają na urlopach macierzyńsko-wychowawczych i to one muszą martwić się, jak będzie kształtować się ich sytuacja po powrocie do pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błazenada. Ja osobiście jestem za równouprawnieniem i równością (dla równych) i martwi mnie taka dyskryminacja mężczyzn, pracujących, zdrowych, osób w średnim wieku, heteroseksualnych, itd. jaka przejawia się w powyżej opisanej akcji (oczywiście zorganizowanej przez SAME panie) i licznych akcjach podobnych, na które przyszła w Polsce moda. Ponieważ moje werbalne logiczne argumenty są na W24 zwyczajowo minusowane, podaję link który może coś uświadomi czytelnikom przez formę artystyczną: http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.