Facebook Google+ Twitter

Projekt żagańskiej szkoły najlepszy w Polsce

Projekt „Sous le ciel de la comprehénsion – Pod niebem zrozumienia” nauczycielki Wioletty Sosnowskiej, realizowany w ramach programu eTwinning w Zespole Szkół Tekstylno- Handlowych, zajął I miejsce na ogólnopolskim konkursie.

Klasa realizujące projekt. / Fot. źródło: ZST-HEtwinning to europejski projekt, mający na celu łączenie i współpracę przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych za pośrednictwem mediów elektronicznych. W ZST-H realizowała go klasa III Technikum Hotelarskiego wraz z równoległą placówką z ITCG Paolini w Imoli we Włoszech.

- Projekt jest skierowany na aspekt kulturowy w szerokim tego słowa znaczeniu – tłumaczy W. Sosnowska. - Poprzez jego tytuł „Pod niebem zrozumienia”, chcę powiedzieć, że wszyscy żyjemy pod tym samym niebem, ale czy wystarczająco znamy tych, którzy dzielą je z nami? Z pewnością nie.

Jak twierdzi nauczycielka, program realizowany jest po to, by młodzi europejczycy mogli lepiej zrozumieć siebie i swoich partnerów, by dostrzegli różnice i podobieństwa, zburzyli stereotypy oraz stali się bardziej otwarci i tolerancyjni.
– A także bogatsi w nową wiedzę i umiejętności w języku francuskim oraz w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami – podsumowuje W. Sosnowska.

W trakcie realizacji programu uczniowie wykonali wiele prac i materiałów edukacyjnych w języku francuskim.
- Do najbardziej wartościowych można zaliczyć komiks zrealizowany na bazie zdjęć i wakacyjnych przeżyć uczniów. Był też ilustrowany słownik wyrażeń idiomatycznych polsko-francusko-włoski, multimedialny słownik gestów polsko-włoskich oraz film, w którym jedna z uczennic wcieliła się w rolę Dorothée de Talleyrand – wylicza nauczycielka.

http://www.etwinning.pl/aktualnosci/laureaci-konkursow-etwinning-2009-pelna-lista

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak trzymać projekt godny promocji.,można tu również włączyć kontakty nie tylko w języku francuskim ,mam tu na myśli język esperanto stworzony przez Ludwika Zamenhofa,którego 150 rocznicę urodzin obchodzić będziemy w tym roku.Esperanto w swej formie jest bardzo przystępne i łatwe do nauczenia się .Placówki oświatowe noszące imię twórcy esperanta prowadzą podobną współpracę.Pozdrawiam i życzę wielu obopólnych korzyści z obustronnej współpracy .Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.