Facebook Google+ Twitter

Projektant "ekologicznej" obwodnicy Augustowa nie ma uprawnień

Tygodnik "Wprost" dotarł do zaskakującej informacji. Ekolodzy tracą mocny argument w walce o Rospudę. Okazuje się, że autor alternatywnej trasy obwodnicy augustowskiej – Jan Jakiel ze stowarzyszenia SISKOM do takich prac nie ma uprawnień.

Komitet społeczny obrony Doliny Rospudy. Fot. PAP/Tomasz Gzell– Jego propozycja trasy wokół Augustowa nie omija punktów kolizyjnych, a na jednym etapie przebiega nawet przez środek wsi – mówi tygodnikowi "Wprost" Tadeusz Suwara, prezes firmy Transprojekt Warszawa, która przygotowała aktualny plan obwodnicy. – To w rzeczywistości nie jest gotowy projekt, a jedynie kreska namalowana na mapie – mówi tygodnikowi o pomyśle Jakiela Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Autor pomysłu w rozmowie z tygodnikiem przyznaje się do braku uprawnień. – Po skończeniu studiów powinienem odbyć dwuletni staż na budowie i w biurze projektowym. Jestem w trakcie. To jednak nie ma żadnego znaczenia, bo pod przygotowanym przez nas projektem podpisała się osoba mająca takie uprawnienia. Prosiła jednak o anonimowość – mówi „Wprost" Jakiel.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jednak sam zainteresowany przyznaje. Mógłby napisać - a co to ma do rzeczy?
W dobie elektronicznych rysunków, otrzymujemy rysunki z Zachodu, gdzie w tabelkach mamy jedynie inicjaly konstruktora i sprawdzającego. Mogliby wpisywać pełne nazwiska, jednak nie wpisują. Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe. Anonimowy podpis? Pierwsze słyszę, żeby na projekcie podpisał się anonim! A "parę" projektów w swy zyciu miałem w ręku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co się teraz dzieje w Dolinie Rospudy przyprawia mnie o dreczsze. Przypomina walkę "moherowych beretów" z przeciwnikami Ojca Rydzyka. Może nie wszyscy wiedzą, ale mieszkańcom Augustowa protestującym w dolinie rozdawano krzyże i znicze. Podobno symbolizujące ofiary tirów, natomiast bynajmniej nie przemawia przez ich zachowanie chrześcijańska postawa. Mówię stanowcze NIE dla wykorzstywania najważniejszego symbolu religii chrześcijańskiej dla jakże skrajnie agresywnej postawy zwolenników budowy obwodncy Augustowa w dzisiejszym kształceie. Hasła krzyczane przez tych ludzi w jaki kolwiek spób nie korespondują z krzyżem i chrześcijańskim miłosierdziem do innych ludzi, miłości bliźniego. Krzykiem niczego nie można załatwić. Obawiam się, że zacietrzewnie w tym konflikcie nie przyniesie nic dobrego i dojdzie do jakiś rękoczynów. Dlaczego za budową obwodnicy przez Rospude opowiada się tylko owy region, a cała Polska jest przeciwko? TO fakt, że taka inwestycja to korzyść dla mieszkańców Augustowa i regionu Podlaskiego, ale teren zieleni jest ważny dla całej Polskie i nie jest wyłacznie własnością "moherów Augustowa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale hece - kilkanaście lat przekomarzań, parę rządów, które mogly coś uczynić i nic. A teraz wielkie nagłośnienie medialne... Anonimowy podpis? Gdzie my żyjemy?

*Rospuda / obwodnica / podlaskie / Białystok / Jan Jakiel / SISKOM / Wprost * - staly błąd z województwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.