Facebook Google+ Twitter

Projektant mody Alexander McQueen popełnił samobójstwo!

Kontrowersyjny brytyjski projektant Alexander McQueen popełnił samobójstwo w swoim apartamencie w Londynie. Prawdopodobnie powiesił się.

 / Fot. PAP"To niesłychana strata, nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale i dla mody na całym świecie" - powiedziała Alexandra Shulman, redaktor naczelna brytyjskiej edycji "Vogue'a", kiedy dowiedziała się o śmierci jednego z najbardziej cenionych projektantów Alexandra McQueena.

McQueen został znaleziony dzisiaj, około godziny 10 (11 czasu polskiego), w swoim luksusowym apartamencie w londyńskiej dzielnicy Green Park. Lekarze przybyli na miejsce od razu stwierdzili zgon. Projektant miał zaledwie czterdzieści lat.

Policja wykluczyła przyczynienie się do tej śmierci osób trzecich. Dokładną przyczynę zgonu poznamy dopiero po sekcji zwłok, jednak już teraz można stwierdzić z pewnością, że było to samobójstwo. Telewizja Sky News podejrzewa, że mężczyzna się powiesił. Być może do takiego czynu pchnął McQueena smutek po straci matki - Joyce, która zmarła tydzień temu.

Agenci projektanta nie chcą komentować tej sprawy. "Na tym etapie niestosowne było by komentowanie tej tragicznej informacji, możemy jedynie powiedzieć, że jesteśmy załamani i razem z rodziną McQueena dzielimy żal" - czytamy na oficjalniej stronie zmarłego.

Alexander McQueen zaplanował pokaz swojej nowej kolekcji na 9 marca. To właśnie buty z tej kolekcji miała na sobie Doda podczas rozdania Telekamer. Stałymi klientkami projektanta były też m.in.: Lady Gaga, Rihanna, Janet Jackson czy Victoria Beckham.

Z pewnością stanie się on legendą świata mody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.