Facebook Google+ Twitter

Projektor w aparacie? Czemu nie!

Nikon Coolpix S1000pj to pierwszy aparat kompaktowy wyposażony w mikroprojektor. Jak się okazuje można go wykorzystywać nie tylko do wyświetlania zdjęć i filmów na spotkaniu ze znajomymi.

Projektor w modeli S1000pj nie ma rewelacyjnych specyfikacji. Wyświetlany przez niego obraz ma zaledwie 640 x 480 pikseli, niski kontrast i brak automatycznego ustawiania ostrości. To jednak gadżet, będący zwiastunek dziesiątków innych urządzeń przenośnych wyposażonych w mikroprojektor.

Jak się okazuje taka funkcjonalność może być wykorzystana nie tylko w pokazach zdjęć dla znajomych, ale w sztuce. Helikopter Boys to prezentacja tego co japońscy artyści są w stanie zorganizować dysponując nowymi możliwościami technicznymi.Mikroprojektory zaczynają pojawiać się w wiadomościach z branży coraz częściej. Były już zarówno niezależne urządzenia tego typu (np. Samsung MBP200) jak i na przykład telefon komórkowy z wbudowanym projektorem (np. Samsung i7410). Teraz Nikon dołożył do tego muru swoją cegiełkę i jak widać zachęcił odbiorców do eksperymentowania.

Oczywiście można zarzucić tej prezentacji, że to tylko sprytnie zorganizowana akcja promocyjna nowego produktu. Ale nawet jeśli, to i tak jest to zarazem nowe narzędzie w rękach artystów. A ci zawsze umieli wykorzystać technikę do swoich przekazów.

Co jeszcze zobaczymy wyświetlone na scenie za pomocą kieszonkowych projektorów?

Źródło: HDTVmania.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.