Facebook Google+ Twitter

Projekty unijne dla bezrobotnych i biernych zawodowo woj. śląskie

Młodość to atut - nie przeszkoda i Czas na zmiany to projekty unijne dla osób bezrobotnych i nie aktywnych zawodowo z terenu województwa śląskiego.

Strefa Dobry Start szkolenia dla bezrobotnych / Fot. Strefa Dobry Start KatowiceZ ogólnie dostępnych danych wynika, że na Śląsku jest ponad 125 tysięcy osób bezrobotnych a stopa bezrobocia wynosi zaledwie 6,8%. Najwięcej osób bezrobotnych zarejestrowano w oddziałach w Bytomiu, Sosnowcu i Częstochowie. Pomimo tego, że województwo śląskie plasuje się na drugiej pozycji jeśli chodzi o rejony z najniższym bezrobociem nie są tu wliczane osoby nieaktywne zawodowo.

Osoby takie to między innymi:
- matki przebywające na urlopach wychowawczych,
- uczniowie, którzy skończyli szkołę i nie podjęli pracy
- osoby nie zarejestrowane w urzędzie pracy,
- niepracujący studenci studiów niestacjonarnych.

Strefa Dobry Start szkolenia Katowice / Fot. Strefa Dobry StartWłaśnie dla takich osób katowicka Strefa Dobry Start prowadzi projekty finansowane ze środków unijnych. Są to "Czas na zmiany" projekt Mazowieckiej Grupy Szkoleniowo Doradczej i "Młodość to atut - nie przeszkoda" projekt Polbi Sp. z o.o.
Pomogą one uczestnikom doskonalić swoje kwalifikacje, ukończyć kurs zawodowy zakończony certyfikatem, skorzystać z pomocy doradcy zawodowego i coacha kariery. Najlepsi dostaną możliwość otrzymania dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej, płatnego stażu czy zatrudnienia.

Biuro projektów znajduje się w centrum Katowic w Strefa Dobry Start zajmującej się działalnością szkoleniową i wynajmem sal szkoleniowych. To właśnie tu mogą Państwo zdobyć wszelkie niezbędne informacje, złożyć dokumenty, a w salach szkoleniowych będą odbywać się spotkania z doradcą, coachem i część ze szkoleń zawodowych.

Dla wszystkich zdecydowanych polecamy przede wszystkim kursy zawodów przyszłości. Będzie można skorzystać ze szkoleń związanych z marketingiem internetowym, telemarketingiem, kursy pracowników call-center i inne. Każdy uczestnik tych szkoleń nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy w przyszłości.

Uczestnicy projektów “Czas na zmiany” i “Młodość to atut - nie przeszkoda” w czasie całodniowych dni szkoleniowych mają zapewnione darmowe przerwy kawowe, lunch i zwrot kosztów przejazdu.

Aktualne projekty unijne dla województwa śląskiego można znaleźć na stronie WUP a wszystkie informacje na temat tych konkretnych łącznie z formularzami zapisu można znaleźć na stronie Strefa Dobry Start Katowice.
Rekrutacja już trwa!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.