Facebook Google+ Twitter

Prokurator chce siedmiu lat więzienia dla Pęczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 13:19

Dla byłego posła Andrzeja Pęczaka prokurator domaga się siedmiu lat pozbawienia wolności. Oskarżony jest on o niegospodarność w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Dodatkowo prokurator żąda 420 tysięcy złotych grzywny i zakazu zajmowania stanowisk w Funduszu oraz jednostkach mu podległych.

To najwyższa kara w procesie gdzie na ławie oskarżonych zasiadają 23 osoby. Jak podkreślał prokurator Rafał Sławnikowski, Pęczak polecił chybione inwestycje, stąd żądanie najwyższej kary. Fundusz stracił ponad 42 miliony złotych. W wyniku jego działań szkodę w wysokości miliona złotych poniosła także spółka Warta, w której jedynym udziałowcem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Pęczak nie chciał komentować żądań prokuratury. Natomiast dla byłego marszałka województwa z SLD Waldemara Matusewicza prokurator domaga się 3 lat pozbawienia wolności i spłaty części pieniędzy utraconych przez Fundusz.

Najniższej kary prokurator domaga się w stosunku do ówczesnego prezesa Funduszu Marka K. Jak uzasadniał prokurator Sławnikowski m.in za współpracę z prokuraturą.

Kara 11 miesięcy więzienia jest i tak najwyższą, jaką przywiduje kodeks w takiej sytuacji procesowej. - zaznaczył prokurator. Zdaniem prokuratora największe straty przyniosły Funduszowi m.in zakup akcji Banku Częstochowa i pożyczki udzielane rodzinie Kazimierza Grabka - "króla żelatyny".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.