Facebook Google+ Twitter

Prokurator: Czy premier złamał prawo?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 17:49

Warszawska prokuratura zbada zawiadomienie do ewentualnym popełnieniu przestępstwa przez premiera Donalda Tuska przy ustalaniu składu polskiej delegacji na szczyt UE w Brukseli.

Rzeczniczka prokuratury okręgowej Katarzyna Szeska poinformowała, że zawiadomienie przesłały wczoraj faksem dwie osoby prywatne. Zawiadomienie będzie rozpatrzone po uzupełnienienu braków formalnych, czyli po przesłaniu oryginału dokumentu do prokuratury.

Według kancelarii premiera delegacją na unijny szczyt kierował Donald Tusk, a w jej skład wchodzili ministrowie spraw zagranicznych i finansów, Radosław Sikorski i Jacek Rostowski. Według kancelarii prezydenta na czele delegacji stał Lech Kaczyński - jako najwyższy reprezentant Rzeczpospolitej Polskiej.

Prezydent Lech Kaczyński udał się na szczyt Unii Europejskiej wyczarterowanym samolotem. Kancelaria premiera odmówiła mu udostępnienia rządowego Tu 154, uznając, że jego obecność w Brukseli nie jest potrzebna. Prezydent mimo wszystko wdarł się jednak na salę obrad i wziął udział w dyskusji nad Traktatem Lizbońskim, po czym opuścił salę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.