Facebook Google+ Twitter

Prokurator Generalny Dominikany przesłał część akt w sprawie ks. Gila

Materiał wysłany do Polski wskazuje na „gwałt lub inne czynności seksualne wobec 10 chłopców”. Polska prokuratura na podstawie analizy dokumentów zdecyduje czy i jakie zarzuty postawi ks. Gilowi.

 / Fot. InterpolPrawnik Piotr Schramm wyjaśniał dziś na antenie TVN24, co to oznacza dla sprawy w Polsce.

Przekazanie dokumentów przez Prokuraturę Generalną w Dominikanie daje polskim śledczym podstawę do wszczęcia konkretnych działań. Do tej pory de facto takowych nie było, ponieważ polska prokuratura nie dysponowała materiałami dowodowymi.

Dominikańska dziennikarka, która odwiedziła nasz kraj kilka dni temu nie przekazała żadnych dokumentów w tej sprawie, choć prosili o nią śledczy.

Teraz, jak wyjaśnił Piotr Schramm, polska prokuratura będzie analizować materiały i zdecyduje czy i jakie zarzuty zostaną postawione ks. Gilowi. Schramm przypomniał, że nie ma żadnych możliwości ekstradycji duchownego na teren Dominikany, ponieważ nie działają w tej sprawie umowy międzynarodowe pomiędzy naszymi krajami.

Analiza przekazanych przez Dominikanę dokumentów może spowodować zatrzymanie i postawienie zarzutów ks. Gilowi, ale nie jest podstawą do skazania. Gdyby zarzuty zostały postawione, polscy śledczy musieliby przesłuchać świadków na terenie Dominikany.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie od końca września prowadzi śledztwo ws. podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych na Dominikanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.