Facebook Google+ Twitter

Prokurator Generalny: Nie znaleziono dowodów na zamach w Smoleńsku

Podczas konferencji prasowej w Warszawie prokurator generalny Andrzej Seremet zaprzeczył doniesienom, że w nocy z 10 na 11 kwietnia, polscy prokuratorzy podpisali z Rosjanami umowę, na mocy której oddali stronie rosyjskiej śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaZdaniem Seremeta pogłoski, że którykolwiek z prokuratorów, obecnych na miejscu katastrofy podpisał z Rosjanami porozumienie, jest nieprawdziwe i stanowi zniesławienie polskich śledczych.

Prokurator generalny odniósł się również do zarzutów wobec sposobu prowadzenia śledztwa. Powiedział, że łatwość ich stawiania wynika z braku odpowiedzialności oskarżających. Na taką postawę zdaniem Seremeta nie może pozwolić sobie sama prokuratura.

Pułkownik Ireneusz Szeląg informował z kolei, że w trakcie katastrofy, aktywnych było 19 telefonów, które zostały przez ABW poddane analizie. Telefon uznany za własność prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest w bardzo złym stanie i nie nadaje się do badań.

Poinformowano również, że szczątki ludzkie przywiezione przez harcerzy ze Smoleńska należą do ofiar katastrofy. W chwil obecnej specjaliści badają również szczątki przywiezione z Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

W sprawie katastrofy przesłuchano do tej pory 360 świadków. Prokuratorzy planują przesłuchać kolejnych 90 osób.

Do chwili obecnej nie znaleziono dowodu, który mógłby wskazywać, że w Smoleńsku doszło do zamachu - poinformowali również prokuratorzy.

Na koniec prokurator Seremet zaapelował o minimalne zaufanie do polskich śledzczych. "Polską prokuraturę można, nawet trzeba w wielu wypadkach krytykować, ale dopóki pełnie funkcję prokuratora generalnego będę stanowczo oponował wobec zarzutów nieprawdziwych i krzywdzących (...)" - powiedział Seremet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Wiem. tylko, że gdy już spadnie jakiś samolot na świecie, to zbiera się wszystkie jego części co do kawałeczka i odtwarza go w hangarze, studiując każdy szczegół i fragment samolotu. Dopiero taka analiza umożliwia stwierdzenie dokładne wad konstrukcyjnych, technicznych, remontowych, błedów technicznych maszyny czy pilota , czy też sił zewnętrznych itp. itd przyczyn rozbicia się samolotu, a także wszelkich innych. Tymczasem samolot w szczątkach walał się przez pół roku niczym kupa śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo zamachu nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniunkturalizm w modzie. Nawet tutaj. Strach się bać takich jedynie sprawiedliwych. Dwie osoby piszą o wątpliwościach, uzurpator zwraca się tylko do jednej. Śmiać się czy płakać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2010 18:53

Prokurator swoje, a Roman Koźmiński swoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy proszę dokładnie przeczytać mój komentarz bo pisze pan takie bzdury, że nie chce się nawet na nie odpowiadać. Po drugie ja tylko zadałam pytanie do informacji jaką usłyszałam na dzisiejszej konferencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, może jestem niepoważny, ale czy mogę Panią prosić o poważne wytłumaczenie jak mogło by nastąpić uprowadzenie samolotu z prezydentem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
  • Roman Kożminski
  • 14.10.2010 17:40

Nadal w sprawie katastrofy smolenskiej wszytstkie wątki brane są pod uwage - włącznie z zamachem. Jest jeszcze wiele niejasności no i nie wszystkie dokumenty nasza prokuratura otrzymała. Pytanie czy je dostanie! Czy śledztwo będzie uczciwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2010 17:35

Śledztwo z natury i racji prawa musi trwać. Do przesłuchania pozostało jeszcze nieco świadków.
Natomiast jeśli chodzi o bezpośrednią przyczynę katastrofy - to raczej nic się nowego nie pojawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Makieła o poważnych sprawach rozmawiam poważnie i z poważnymi ludźmi. To tyle dyskusji z panem na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, co Pani sugeruje? Przecież w tym locie lecieli tylko i wyłącznie ludzie zaproszeni przez prezydenta... Prezydent by zaprosił porywacza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.