Facebook Google+ Twitter

Prokurator Generalny polecił podwładnym ścigać morderców karpia

W instrukcji przesłanej do podwładnych, Prokurator Generalny Andrzej Seremet pisze, że ryby należy chronić "przed bólem, stresem i cierpieniem", a niehumanitarne zabijanie zwierząt jest przestępstwem, za które grozi rok więzienia. Większość prokuratorów odebrała pismo Seremeta jako żart.

Sonda

Czy na Twoim stole w święta zagości karp?

Andrzej Seremet - Prokurator Generalny / Fot. prezydent.gov.plAndrzej Seremet w czterostronicowej instrukcji przypomina prokuratorom o humanitarnym traktowaniu zwierząt. Pisze, że w okresie przedświątecznym dochodzi do "zwiększonej ilości zdarzeń mogących wyczerpywać znamiona przestępstw bezprawnego uśmiercania zwierząt lub znęcania się nad nimi" - informuje tvn24.pl.

Prokurator Generalny dużo uwagi poświęca w instrukcji karpiom, pisząc, że "ryby podlegają ochronie przewidzianej (...) na równi z innymi zwierzętami kręgowymi (...), a przewożenie "żywych ryb w pojemnikach pozbawionych wody lub foliowych workach albo koszykach nie jest humanitarnym traktowaniem".

Seremet przypomina, że niehumanitarne traktowanie zwierząt jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 1 roku. Dodaje też, że Wigilia nie usprawiedliwia znęcania się nad karpiem.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Zygmunt Okoniewski
  • Zygmunt Okoniewski
  • 11.12.2011 09:38

Polecam plastikowe rynienki do toreb plastikowych. Można w nich przenieść karpia bez powolnego duszenia. Oddycha skórą. Uśmiercać zdecydowanym uderzeniem w czaszkę. Potem wykrwawić. To jest zwierzę do zjedzenia tak jak inne hodowane przez ludzi zwierzęta. Spokojnych Świąt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto nasz kraj w całej okazałości...
Przedstawiciel władz przypomina o obowiązujących przepisach, a ludzie się śmieją.
W dodatku przypomina o tym, że zgodnie z przepisami mamy być ludźmi, a nie bestiami traktującymi żywe istoty jak przedmioty, co jest dodatkowym powodem do śmiechu i sugerowania, że pan urzędnik się czegoś napił albo nawąchał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
and 49
  • and 49
  • 10.12.2011 21:14

czyżby pan prokurator miał kontakty z ruchem palikota i coś zażył ? A może chce poprawić statystyki wykrywalności przestępstw , ponieważ każdy kto kupi żywego karpia może zostać oskarżony razem ze sprzedającym o przygotowanie zbrodni zabójstwa tegoż karpia ? Trzeba będzie Polskę ogrodzić podwójnym płotem z drutem kolczastym lub kogoś oddać badaniom w szpitalu psychiatrycznym ! Wyboru brak- tak jak więzień dla ok.7 000 000 Polaków .

Komentarz został ukrytyrozwiń
temida
  • temida
  • 10.12.2011 21:11

To jest świadectwo stanu naszego, przepraszam Ich prawa jacy prawnicy takie prawo i takie prawników działania aby do stanu spoczynku za kilkanaście tysięcy . Zakonnik Gowin tego nie naprawi faktycznie niedługo będą ścigać połkniętą spermę a ludzie będą umierać z braku limitów na leczenie czy coś takiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuba jurek
  • kuba jurek
  • 10.12.2011 13:43

karp musimy jeść żywego karpia bez zabijania.....prokurator Seremet bada sprawę,a jak karzą zabijać karpia to won z nimi...my Polacy nie jesteśmy mordercami....karpia na święta...a jajka gotować czy lepiej na surowo ? bo z jajka rodzi sie kura....a co z tymi świniami i krowami kozami osłami nie będziemy jesć bo trzeba zabijać albo będziemy zjadać żywe ???a co z tymi Paniami które połykają spermę co jest bardzo popularne w społeczenstwie....to są żywe plemniki...to jest ludożerstwo....

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuba jurek
  • kuba jurek
  • 10.12.2011 13:41

karp musimy jeść żywego karpia bez zabijania.....prokurator Seremet bada sprawę,a jak karzą zabijać karpia to won z nimi...my Polacy nie jesteśmy mordercami....karpia na święta...a jajka gotować czy lepiej na surowo ? bo z jajka rodzi sie kura....a co z tymi świniami i krowami kozami osłami nie będziemy jesć bo trzeba zabijać albo będziemy zjadać żywe ???a co z tymi Paniami które połykają spermę co jest bardzo popularne w społeczenstwie....to są żywe plemniki...to jest ludożerstwo....
zmuszona do... 09-12-2011, 19:17

Komentarz został ukrytyrozwiń
chłop
  • chłop
  • 10.12.2011 13:28

Codziennie setki ludzi wyrzuca się z mieszkań na bruk i tysiące ludzi marznie w działkowych altankach z braku lokum i żaden prokurator nie stanie w ich obronie, że to nie humanitarne,narażające na stres,a nawet samobójstwo. Ba bez zająknięcia wprowadzają takie antyludzkie ustawy. Państwo zwierzęceje nam przez takich wyuczonych prawników.
Rozum im POodbierało od tych stołków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mełgiewski
  • Mełgiewski
  • 10.12.2011 11:50

To ma głębszy sens!Wpierw znęca się taki"człowiek " nad zwierzęciem, a później jest taki tak funkcjonuje wśrod nas.Jest później taki w stosunku do wszystkiego co go otacza; jest wyzuty z sumienia , liutości, poczucia człowieczeństwa .Na końcu taki człowiek jest na najlepszej drodze do bandytyzmu a nawet do morderstwa grugiej istoty ale już człowieka!
KAZDA ISTOTA CZUJE BÓL I JEST NARAŻONA NA STRES.Wiemy ,że aby żyć musimy zdobywac pokarm ale róbmy to jako istota rozumna, bez zadawania zbednego bólu!
To przecież Homo sapiensa różni od zwierząt -mamy rozum a nie instynkt.Różnie oczywiście bywa z tym rozumem u ludzi ale badźmy tymi rozumnymi w świecie przyrody .
Pozdrawiam autora tego tekstu gdyż pisze w sposób dający dużo do myślenia tym co jego czytają .

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 10.12.2011 11:31

prokurator chyba czegoś się nawąchał głupszego zarzutu nie mógł wymyślić ,wkrótce nie będzie można karalucha rozdeptać ,ciekawe co z zadymiarzami polsko-niemieckimi oni ludzi głaskali?, ale w "cywilizowanej" Polsce prawo chroni przestępców.