Facebook Google+ Twitter

Prokurator Generalny zaskarżył przepisy o uboju rytualnym zwierząt

Filozof mówił: człowiek to brzmi dumnie; wie, co czyni i dokąd zmierza. Władysław Grzeszczyk powiedział prościej – człowiek czasem dopiero na skrzyżowaniu zaczyna zastanawiać się, dokąd idzie. Przepisy o uboju rytualnym zwierząt idą ponoć za daleko.

Rytualny ubój zwierząt dokonywany przez Żydów. Domena publiczna / Fot. Bender235Człowiek to takie (delikatnie mówiąc) dziwne stworzenie, które potrafi wszystko niszczyć, nawet siebie. Zabija zwierzęta i ludzi, choć wyznaje i codziennie powtarza przykazanie boskie: "Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego". Zabija naszych bliskich przyjaciół czworonogich w imię wiary w Boga, który podobno pozwolił nam zabijać, żeby się nakarmić i wyżywić. Wyznawcom innych religii niż nasza, wolno więc zabijać zwierzęta rytualnie, bo tak podobno napisane jest w Koranie. Także podobno minister rolnictwa pozwolił zabijać rytualnie, dlatego nie ma w tym podobno wykroczenia.

Kilka razy użyte tutaj słowo "podobno", nie jest pomyłką językową, ani niedbalstwem piszącego. To ma uzasadnienie. O zbyt poważną sprawę, wbrew temu, co się niektórym wydaje, idzie gra. Człowiek, jako pan świata, który potrafi wiele zdziałać dobrego, robi też dla świata zbyt wiele złego. Przede wszystkim bezmyślnie niszczy przyrodę.

Zabija zgodnie z przekonaniem

Zabija organizmy żywe i wszystko, co się rusza. Zabija z chciwości i dla pieniędzy, bo ktoś kupi kieł słonia lub skórę pantery czy węża boa. Zabija, zgodnie z przekonaniem, że czyni to w imię wiary w Boga. Zabija, bo tak każe religia i pismo święte. Zabija, bo lubi ciepłą krew. Zabija, bo to tradycyjny rytuał, itd., itp.

Wreszcie ktoś powiedział: Dość! Dość rytualnych "morderstw" zwierząt. Dość rytualnego "okrucieństwa i barbarzyństwa" w ubojniach. Dla pieniądza i religii, odbywają się w Polsce w 21 ubojniach, makabryczne sceny zabijania. Nie trudno wyobrazić sobie, co czują i przeżywają istoty zabijane i te, które patrzą z boku na makabryczne sceny, zabijania i śmierci.

Nikt nigdy nie zmierzył napięcia uczuć zwierząt, ale nauka dowiodła, że istoty żywe, jakimi są nasze domowe i gospodarskie zwierzęta, mają świadomość i uczucia. Trzeba wiedzieć i pamiętać, że ubój rytualny prowadzony na oczach innych zwierząt, związany z podcinaniem gardeł i wykrwawianiem się na śmierć zwierząt, to makabryczna zbrodnia, której nie powinny oglądać inne zwierzęta ani ludzie. Dlatego też ubój rytualny powinien być prawnie zakazany.

Prokurator Generalny zaskarżył

Ekolodzy powiadomili Prokuratora Generalnego o nieludzkich przepisach, którymi rządzi się polskie prawo, w odniesieniu do rytualnego uboju zwierząt. Na ich prośbę Prokurator Generalny złożył doniesienie, "na przepisy zezwalające na ubój rytualny, do Trybunału Konstytucyjnego (TK)". Jeśli tak się stanie, że sędziowie TK uchylą istniejące rozporządzenie, to podobno polskie firmy "utracą fortuny".

Mięso z "rytualnego uboju" z Polski kupują ortodoksyjni Żydzi i Muzułmanie. Ich religia nakazuje, aby wierni spożywali mięso wyłącznie pozbawione krwi. Zabija się, więc zwierzęta tak, aby dokładnie się wykrwawiły. Polacy potrafią to świetnie robić. Ale rytualny ubój powinien przebiegać według ściśle określonych zasad. Hani Hraish, imam muzułmańskiej gminy wyznaniowej, w Gdańsku, naucza: "Przede wszystkim zabijanie nie powinno odbywać się na oczach innych zwierząt". Dodajmy: reszta pal sześć.

Wstrząsające zdjęcia o zabijaniu

Niestety – jak pisze http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/395215,przez-zakaz-uboju-rytualnego-polskie-firmy-moga-stracic-fortune.html – zasady tej nie stosują polskie rzeźnie. "Wstrząsające zdjęcia wyraźnie ukazują przerażone, stłoczone w małych pomieszczeniach zwierzęta, które powoli wykrwawiają się na oczach innych" – czytamy w dzienniku.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

masarz
  • masarz
  • 25.06.2012 10:31

Pisane są komentarze pod pewną tezę np. pani Jadwigi Kowalczyk.Gdy jest obnażanie jej wrednej retoryki a w złym świetle stawiających nas Polaków to ???!Po prostu ,obnażające to ,są USUWANE !Komu zależy z nas Polaków robić antysemitów , rasistów?!
POLACY , A W SZCZEGÓLNOŚCI JA REPREZENTUJEMY ZNACZNĄ WIĘKSZOŚĆ NORMALNYCH LUDZI I NAM JEST OBCY ANTYSEMITYZM CZY RASIZM.Usuwanie tego komentarza nic nie da!Ciągle będę go uzupełniał!!!!!
,,
Komu tak bardzo przeszkadza ten komentarz.Kto chce siać miedzy nami nienawiść .Komu to przeszkadza.Ujawnij się !
masarz Dzisiaj : ,20:49 , 18:38 , 17:51
,,,,,,
@Jadwiga Kowalczyk
Jesteś wredna kobieta .Skasowałaś mój komentarz z godziny 7:12 .Brzmiał mniej więcej tak.
Piszesz Jadwigo Kowalczyk tak jak tobie odpowiada .Wyrywasz z kontekstu to co tobie pasuje.Później piszesz na swoją modlę by obrazić , pomówić .To są chamskie zagrywki , to co ty robisz.Napisałem również ,że Żydzi są jednym z najmądrzejszych narodów i razem z rodowitymi Polakami doskonale współgrają .Jadwigo Kowalczyk!!!!!!Wykrzycz ,ze jestem Żydem.To będzie dla mnie największy komplement.Jak wykrzyczysz ,że jestem polskim żydem , to będzie dla mnie nobilitacja .Polacy i Żydzi są :do interesów i do biznesu.Wzajemnie się uzupełniamy.Wielu powinno brać przykład , poniewaz warto brać przykład z mądrzejszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
4323
  • 4323
  • 24.06.2012 09:56

@ masarz, ale ty gadasz głupoty: my i Żydzi tworzymy "doskonałą całość". Buha-ha-ha!
A może właśnie z powodu ciągle żywemu antysemityzmowi tak siebie nienawidzimy? Ot, tak z rozpędu, bo przecież jesteśmy "doskonałą całością".
Powiedz to Grossowi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
masarz
  • masarz
  • 24.06.2012 07:25

Korekta do :masarz Dzisiaj 07:12
Chyba jestem głodny .Zjadłem wyraz -nie .Ma to zdanie tak brzmieć :Jednak to nie zmienia faktów ,że meczenie zwierząt przed ubojem jest nie wskazane do pozyskiwania mięsa .Można to mięso rowniez pozyskiwać , zastępując przestarzałe metody,a robiąc dokładnie to samo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Wink - mój wpis (wczoraj 15.10) zawiera miedzy innymi taki fragment:

"... polski rolnik hoduje, sprzedaje, ale uboju dokonują przedsiębiorstwa, mające certyfikaty - bo jest to eksport mięsa bardzo opłacalny. Jeśli prokurator generalny wkroczył - to należy poczekać, na wyniki śledztwa. Jeśli prawo polskie zabroni tego rodzaju uboju - to odpadnie pewnego rodzaju przedsiębiorstwom przemysłu spożywczego intratna dziedzina eksportowa.
CO BĘDĄ JEŚĆ ŻYDZI I MUZUŁMANIE - NIE OBCHODZI MNIE TO W TAKIM SAMYM STOPNIU, JAK ICH NIE OBCHODZI, CO JA MAM NA TALERZU"

Czy Pan naprawdę nie dostrzega, że "masarz" i "Feliks Maciejewski" to ten sam osobnik, który na podstawie moich wpisów (że ubój koszerny to jest biznes) uznał, że jestem Żydówką, co w kontekście jego wpisów ma charakter obelgi rasistowskiej?
Pyta Pan - "O ile owszem niecenzuralne słowa w nim widzę, to w którym kawałku ów wpis jest rasistowski?"

Akcenty rasistowskie zarzuciłam F. Maciejewskiemu, a odpowiada na nie masarz:
"Nigdy nie byłem i nie jestem rasistą .Nie zarzucaj mi rasistowskich akcentów ."

1.Maciejewski - "Żryj sobie to koszerne ale nie pieprz ,że nam Polakom robisz łaskę je kupując!
2.masarz - ".Jedz sobie tą koszerna kiełbasę , i popij sobie ta koszerna wódką."

Panie Wink - odpowiadam na Pańskie pytanie z godziny 18.33

"O ile owszem niecenzuralne słowa w nim widzę, to w którym kawałku ów wpis jest rasistowski?"
W Pańskim profilu czytam
"Fan wolnego oprogramowania i używania logiki na co dzień. Ze skłonnościami do zachęcania ludzi by jej używali..."

I cóż z tego, że pan jest fanem i zachęca? Kiepsko to Panu idzie. Przynajmniej w tym wypadku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek Chorążewicz Dzisiaj 18:46
Grzegorz, czy na prawdę nie dostrzegasz praprzyczyny tego rodzaju sporów w religiach?

Ten konkretny spór jest raczej między ludźmi wrażliwymi na czyjąś krzywdę i niewrażliwymi. O ile muzułmanie twierdzą, że religia im każe to i owo, to dbanie o zwierzęta i nie dostarczanie im niepotrzebnych cierpień jest cechą ogólnoludzką, a nie wywodzącą się z jakiejś konkretnej ideologii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kicia
  • kicia
  • 23.06.2012 18:50

wink placzesz sie po artykulach i wszedzie wg ciebie zle. jeden nieomylny i wszechwiedzacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, czy na prawdę nie dostrzegasz praprzyczyny tego rodzaju sporów w religiach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co tu ma do rzeczy religia? Niektóre wartości są zawsze takie same niezależnie od tego co o tym myślą różni wyznawcy... Chrześcijaństwo ma 2000 lat, islam ok. 1400 a pierwsze ślady ludzi w pozycji wyprostowanej odkryto sprzed paru milionów lat... Trzeba być kimś skrajnie dumnym by zawłaszczać sobie monopol na prawdę i wmawiać ludziom, że "czarne jest białe bo my mamy rację"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Religie nie pierwszy i nie ostatni raz były i będą zarzewiem krwawych konfliktów. Nawet tutaj wystarczyłoby niektórym osobom zezwolić na posiadanie broni, to pokazaliby, kto ma rację... w imię jednej czy drugiej religii, oczywiście...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile owszem niecenzuralne słowa w nim widzę, to w którym kawałku ów wpis jest rasistowski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.