Facebook Google+ Twitter

Prokurator: komendanci straży pożarnej przyjmowali łapówki

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-06 11:05

Śledztwo w sprawie afery korupcyjnej w lubelskiej straży pożarnej nabiera tempa. W piątek prokuratura powiadomiła o postawieniu zarzutów Adamowi Sz., zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

- Jest on podejrzany o dwukrotne przyjęcie korzyści majątkowych w związku z przekazywaniem przez KW PSP w Lublinie nieodpłatnie samochodów na rzecz ochotniczych straży pożarnych z rejonu lubelskiego - dowiedzieliśmy się od Krystyny Gołąbek, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Śledczy nie chcą zdradzać szczegółów afery. Dodają jednak, że komendant będzie także odpowiadał za przekroczenie obowiązków służbowych.

Według śledczych miał on poświadczyć nieprawdę w jednym z dokumentów przetargowych. Korupcyjne zarzuty dotknęły również inne niegdyś wpływowe postacie lubelskiego garnizonu. Z przyjęcia jednej łapówki będzie się musiał tłumaczyć przed sądem także Tomasz A., były zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. On także miał złamać prawo przy okazji nieodpłatnego przekazywania pojazdów do OSP.

Czytaj więcej: http://lublin.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.