Facebook Google+ Twitter

Prokurator krajowy: były nieprawidłowości w śledztwie Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 13:55

Prokurator krajowy Marek Staszak potwierdził, że organy ścigania popełniły wiele nieprawidłowości przy śledztwie dotyczącym porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zwołała posiedzenia poświęcone tej sprawie z udziałem rodziny Krzysztofa Olewnika.

Prokurator Marek Staszak na początku posiedzenia przeprosił rodzinę Olewników za błędy wymiaru sprawiedliwości, które doprowadziły do śmierci ich syna. Marek Staszak powiedział, że nieprawidłowości były oczywiste i bardzo liczne. Prokurator krajowy zapewnił rodzinę Olewników, że toczy się wielowątkowe śledztwo, które ma wskazać winnych tych nieprawidłowości. Odmówił jednak przedstawienia szczegółów tej sprawy ze względu na dobro postępowania.

Do porwania Krzysztofa Olewnika, syna przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina pod Płockiem, doszło w nocy z 26 na 27 października 2001 roku. Wkrótce po porwaniu sprawcy zażądali okupu. W lipcu 2003 roku okup przekazano porywaczom 300 tysięcy euro. Miesiąc po przekazaniu pieniędzy został zamordowany.

B. Falkowska/IAR/jp/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.