Facebook Google+ Twitter

Prokurator nie wydała pozwolenia na przeszukanie siedziby Amber Gold?

"Dziennik Gazeta Prawna" donosi, że pani prokurator, która prowadziła śledztwo w sprawie Amber Gold nie wydała pozwolenia policji na przeszukanie siedziby Amber Gold.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWczoraj odrzucono wniosek o powołanie komisji śledczej mającej zbadać aferę Amber Gold. Niezależne media są, więc teraz jedyną szansą na poznanie prawdy o tym skandalicznym wydarzeniu.

Afera Amber Gold dzisiaj pełni rolę politycznej soczewki, w której możemy zobaczyć prawdziwy obraz państwa polskiego. W szczególności stan w jakim znajduje się polski wymiar sprawiedliwości, może budzić przerażenie. Dzisiaj nawet reprezentanci establishmentu, którzy na co dzień zachęcają do niekomentowania decyzji wymiaru sprawiedliwości mają, co do niego wiele wątpliwości.

Być może rewelacje "Dziennika Gazety Prawnej" oraz tezy jakie postawiono na ich podstawie są przesadzone. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że to kolejny i zapewne nie ostatni smutny fakt z historii afery Amber Gold.

Według informacji "DGP", prokurator prowadząca śledztwo w sprawie firmy Amber Gold nie zezwoliła policji na przeszukanie siedziby słynnej firmy. W ocenie oficera policji było to bardzo ważne z punktu widzenia interesu śledztwa: "Chodziło o to, by analizując dokumentację, sprawdzić, co dokładnie działo się ze środkami powierzanymi przez klientów. Liczba wpłacających pieniądze lawinowo rosła, bo byli kuszeni dwukrotnie wyższym oprocentowaniem niż w bankach"- czytamy na dziennik.pl

Dziś wobec tej prokurator toczy się postępowanie dyscyplinarne. Konsekwencje za brak nadzoru nad jej pracą poniesie również bezpośredni przełożony, szef prokuratury rejonowej.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

raz a mądrze
  • raz a mądrze
  • 01.09.2012 14:56

Apel do obywateli RP: *** Rosjanin Adamowicz musi odejsc. Niech sobie ciągnie z kumplami samoloty Amber Banków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 31.08.2012 19:35

Nikt nie zlikwiduje,Cosa Nostry kwiecistym językiem...Trzeba tworzyć antysystem,a gadające głowy to pociągnnnnnnnną !!! Jest jeszcze 250 mld na OFE,można żyć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 31.08.2012 17:04

to jest więcej niż dziwaczne marcin został aresztowany jak uzasadnia sąd z uwagi na mataczenie i zagrożenie wysoką karą!! a w przypadku magdy z sosnowca gdzie mataczenie było oczywiste i zagrożenie karą wyzsze do dożywocia włącznie sąd się zmył z takim uzasadnieniem... .. a więc do tego doszło w dzisiejszej polsce ze kasa ważniejsza od życia!! skandal!! zresztą zauważyłem ze za wydłubanie komuś oka czy zabranie śrubokręta w sklepie grozi ta sama kara .. paranoja polskich sądów..

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 31.08.2012 15:08

nie moga przeszukiwac bo w pralni brudnych pieniedzy znalezli by nazwiska calej mafi POwskiej z tuskiem na czele ,i dlatego donald z vincentem za wszelka cene nie chca zadnej komisji a prokuratura i sady tak sa w rekach mafii gdanskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niecenzuralny
  • niecenzuralny
  • 31.08.2012 14:30

szkoda,że wiadomosci24 nie mogą poszczycić się niezależnością - byłyby może ciekawsze,a tak cenzura spycha je do niszowych wydawnictw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kolor szafranu
  • Kolor szafranu
  • 31.08.2012 13:45

Zielona wyspa skarbów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antoni Buryk
  • Antoni Buryk
  • 31.08.2012 13:06

Naszym liberałom pomyliły się - uczciwość z przekrętami ,dobro ze złem.Widać i słychać to było w sejmowym wystapieniu premiera Tuska.Ten człowiek,ten rząd-boi się reagować na próby łamania prawa
przez oszustów.A nóż ograniczy im wolność.Widocznie zdanie naszych liberałów lepiej nie narażać się na
ograniczanie wolności oszustom niż dbać o bezpieczeństwo obywateli!!!!To już nie jest filozofia liberalna,to już jest polityczna(czy tylko?) paranoja.Czy ci ludzie w rządzie Donalda Tuska rządzą w imieniu kilku milionów wyborców,czy też w imieniu oszustów???

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 31.08.2012 12:53

Widać wyrażnie PR- owcy PO działają - chcą mówić o mało ważnych faktach ,chcą zadeptać sprawę ,zanudzić ,zagadać sprawę.

Tak naprawdę działał cały układ Gdańskiej Platformy ,za wiedzą rządu - inaczej ten szemrany interes nie dało by się tak długo ciągnąć !