Facebook Google+ Twitter

Prokurator postrzelił się podczas konferencji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Podczas konferencji prasowej w Poznaniu prokurator wojskowy, Mikołaj Przybył, po niezwykle emocjonalnym oświadczeniu poprosił zebranych o przerwę i wyprosił gości z sali. Następnie próbował popełnić samobójstwo.

 / Fot. PAP/Marek ZakrzewskiJak podaje TVN24, w poniedziałek, 9 stycznia w Poznaniu po konferencji prasowej, dotyczącej przecieków do mediów z postępowania w sprawie śledztwa smoleńskiego, prokurator wojskowy Mikołaj Przybył wygłosił oświadczenie w "obronie honoru prokuratorów wojskowych i sędziów wojskowych", których "określa się jako nieprzydatnych i anachronicznych". Przybył podkreślił także, że polscy dziennikarze zostali zmanipulowani przez rządzących i lansują tezę, że wojskowy wymiar sprawiedliwości w naszym kraju jest przestrzały i niepotrzebny.

Prokuraturze Generalnej zarzucił błędne rozwiązania, m. in. co do przenoszenia prokuratorów wojskowych do cywilnych struktur. "Jako prokuratorzy wojskowi prosimy o poszerzenie kompetencji umożliwiającej nam ściganie wszystkich przestępstw popełnianych na szkodę Wojska Polskiego" - apelował.Przybył uznał, że media manipulowały informacjami dotyczącymi przecieków ws. śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, podczas gdy prokuratorzy działali zgodnie z prawem, a do wykorzystanie sms-ów nie musieli pytać o zgodę sądu.

Po wygłoszeniu oświadczenia, poprosił o wyjście z sali wszystkich zebranych, po czym strzelił sobie w głowę. Stan prokuratora lekarze ze szpitala im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu oceniają jednak jako dobry. Pułkownik ma obrażenia twarzoczaszki, ale nie zagrażają one jego życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

– Mogłem pogodzić się z tym, że demolowali mi samochód, że odkręcono mi koła chcąc, bym się zabił. Wiem, że za moją głowę była nagroda miliona złotych. Mogłem się pogodzić z tym, że zabito mi psa. Nie mogłem się pogodzić z bezpodstawnym atakiem, z zarzucaniem nam nieprawidłowego lub bezprawnego działania – powiedział Przybył.

Komentarz został ukrytyrozwiń
EMERYT
 • EMERYT
 • 10.01.2012 08:21

PROKURATORZY TO JEST JEDNA Z NIELICZNYCH GRUP NIE ROBIĄCA TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH A ONI DECYDUJĄ O LUDZKIM ŻYCIU. KIEDY KTOŚ SIĘ ZA TO WEŹMIE. JAK TO JEST MOŻLIWE KIEROWCA MUSI ROBIĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teza, że "życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" jest tylko wtedy prawdziwa jeśli płk Mikołaj Przybył sam podjął decyzję, a nie został przez kogoś postawiony w sytuacji bez możliwości innego wyboru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 09.01.2012 23:07

@ stach- co ty za pierdoły wypisujesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 09.01.2012 23:06

@levy-PS. Jak można być taką komentatorską świnią - jak dotąd jesteś tu największą "świnią komentatorską"a przy tym brak wiedzy na określony temat przykrywasz chamstwem

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 09.01.2012 23:03

@ad rem- żle się czujesz? poproś kumpla z twojego poziomu , lanceta, o pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 09.01.2012 22:19

A może postrzał był "kosmetyczny"i na pokaz.A może prokuratura wojskowa chce zdyskredytować Seremeta bo boi się likwidacji?A może powodem strachu Parulskiego i spółki jest wizja przejęcia śledztwa smoleńskiego przez prokuraturę cywilną?A może matactwa i zaniechania w tej sprawie są tak wielkie że niektórzy są gotowi na wszystko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka

Znamy osoby publiczne wysoko postawione lecz żywotnie zainteresowani publicznymi pieniędzmi są CI jedyni niepowtarzalni z partii rządzącej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka

"Według prokuratura prowadzone są śledztwa które dotyczą wysoko postawionych osób publicznych"

I Pan i ja znamy wysoko postawione osoby publiczne nie związane, z obozem rządzącym...
Pan był łaskaw a priori wskazać otoczenie Rządu. Pytam - na jakiej podstawie?
Przy okazji oczekuje na odpowiedź moje do Pana pytanie pod wczorajszym tekstem o konferencji WOŚP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 09.01.2012 21:13

Postrzał okazał się zupełnie niegroźny, może już nawet jutro wyjdzie ze szpitala.Ciekawa jest natomiast wymiana "ciosów"między Seremetem a Parulskim.Cała sprawa zaczyna wyglądać na rozpaczliwą obronę prokuratury wojskowej przed likwidacją .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.