Facebook Google+ Twitter

Prokurator prowadzący sprawę Nangar Khel odwołany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-11 12:22

Naczelny Prokurator Wojskowy odwołał Karola Frankowskiego ze stanowiska naczelnika wydziału walki z przestępczością zorganizowaną w Poznaniu. Frankowski prowadził śledztwo w sprawie ostrzału przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski Nangar Khel.

Według informacji prasowych, Naczelna Prokuratura Wojskowa ma wydać dziś oświadczenie w tej sprawie. Obrońca dwóch oskarżonych mecenas Andrzej Reichelt nie chciał komentować przyczyn odwołania Frankowskiego. Jak podkreślił, jest to suwerenne prawo Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Tymczasem z powodów formalnych Wojskowy Sąd Okręgowy zwrócił do prokuratury akt oskarżenia w sprawie Nangar Khel. Według prokuratorów brakuje tylko załączników z adresami oskarżonych.

Mecenas Andrzej Reichelt powiedział, że zwrot powinien nastąpić z przyczyn merytorycznych, a nie formalnych. W jego opinii, postępowanie musi być uzupełnione o wnioski z wizji lokalnej, której przeprowadzenie - zdaniem Reichelta - jest konieczne. Dodał, że postępowanie trzeba też uzupełnić i amerykańskie dane wywiadowcze dotyczące nasłuchu talibów.

Prokurator Karol Frankowski nie chce komentować powodów swojego odwołania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.