Facebook Google+ Twitter

Prokurator prowadzący sprawę Olewnika usłyszał zarzuty dyscyplinarne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-24 07:28

Prokurator Piotr Jasiński, który prowadził sprawę porwania Krzysztofa Olewnika, usłyszał zarzuty dyscyplinarne - ujawnia "Rzeczpospolita". Dziennik dodaje, że zarzuty Jasińskiemu postawił rzecznik dyscyplinarny przy Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku. Dotyczą one między innymi uchybień, jakich śledczy miał się dopuścić przy prowadzeniu głośnej sprawy porwania i zabójstwa Olewnika.


"Rzeczpospolita" nieoficjalnie ustaliła część zarzutów wobec olsztyńskiego śledczego. Niektóre z nich to pokłosie zastrzeżeń, jakie w skardze do ministra sprawiedliwości zgłosiła pod adresem Jasińskiego rodzina Olewników. Rzecznik dyscypliny prokuratorskiej z częścią z nich się zgodził - pisze dziennik.

Według "Rzeczpospolitej" jedno z uchybień śledczego wiąże się między innymi z umorzeniem zarzutów wobec Eugeniusza D. W 2007 r. był on podejrzany o udział w grupie przestępczej, która porwała Olewnika. Prowadzący wtedy śledztwo Piotr Jasiński umorzył jednak ten zarzut, a gdy Olewnikowie złożyli zażalenie na tę decyzję, przekonał ich, by je wycofali. Jasiński nie dołączył też do przesłanych do sądu akt zażalenia Olewników w sprawie D. - choć powinien to zrobić.

Kolejny zarzut dyscyplinarny związany jest z wyniesieniem z kancelarii dokumentu opatrzonego klauzulą "tajne".
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.