Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9366 miejsce

Prokurator wnioskuje o areszt dla Marcina P. Grozi mu 15 lat

Dziś w prokuraturze gdańskiej przesłuchiwano kolejny raz byłego prezesa Amber Gold.Marcin P. usłyszał zarzut planowanego z góry oszustwa wobec wielu osób, na kwotę co najmniej 181 mln złotych. Grozi mu do 15 lat więzienia.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPo kilkugodzinnym przesłuchaniu w prokuraturze w Gdańsku, Marcin P. usłyszał we środę 29 sierpnia, kolejny poważny zarzut. Równocześnie zespół prokuratorski zajmujący się sprawą byłego szefa Amber Gold, postanowił o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o jego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Według portalu rmf24.pl - sąd w najbliższym czasie rozpatrzy prokuratorski wniosek. Nowy zarzut dotyczy, z góry zaplanowanego oszustwa wobec wielu osób, na kwotę co najmniej 181 milionów złotych. Marcinowi P. grozi za to kara do 15 lat więzienia.

Zdaniem mediów, nowy zarzut został postawiony Marcinowi P., na podstawie szczegółowej analizy dokumentów finansowo-księgowych, które zabezpieczono i przejęto dla potrzeb procesowych, w siedzibie Amber Gold. Śledczy nie poinformowali dziennikarzy, czy podejrzany przyznał się do winy. Oświadczyli jedynie, że złożył wyjaśnienia. Marcin P. opuścił prokuraturę w towarzystwie agentów ABW. W domu będzie czekał na decyzję sądu, o jego ewentualnym tymczasowym aresztowaniu.

Prokurator Wojciech Szelągowski, z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział, że tylko i wyłącznie "ten najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy, będzie w stanie zapewnić prawidłowy przebieg postępowania karnego" - podaje serwis RMF24. Z nieoficjalnych informacji radia RMF FM, sąd gdański ma rozparzyć wniosek już jutro, 30 sierpnia.

Po dokładnej analizie i sprawdzeniu dokumentów przez śledczych, przede wszystkim przepływów finansowych przeprowadzanych w ostatnich latach przez Amber Gold, okazało się, że zbierane od różnych inwestorów, pieniądze ich nigdy nie miały do nich trafić. Świadczyć o tym mają wpłaty i wypłaty oraz przelewy wpłacanych pieniędzy przez klientów spółki Marcina P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Inka
  • Inka
  • 30.08.2012 22:43

Plichta ,jest malutką płotką w tym przekręcie. Tusk Platforma i cały Gdańska świta włącznie z Adamowiczem - to ci ludzie powinni gnić w kryminale! Ci ludzie dali zielone światło Plichcie ,a ten czuł się w tym szemranym biznesie jak ryba w wodzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 30.08.2012 21:32

Przecież już "siedzi" Dobrze mu TAK!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 29.08.2012 20:45

N A R E S Z C I E !!!
Wcześniejsze postanowienie gdańskiego Sądu tylko policyjnym nadzorze i odmowy na aresztowanie M Plichty umożliwilo oskarżonemu jeszcze lepsze zatarcie śladów a może t o gdanskiemu Sądowi bylo na rękę ?
W/g mnie mależelo by przenieść cale śledztwo poza Prokuraturę Gdańską [i Sąd też ] aby uniknąć podejrzeąń że znowu M Plichta otrzyma wyrok w Z A W I E S Z E N I U !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARIAN IKSIŃSKI
  • MARIAN IKSIŃSKI
  • 29.08.2012 20:25

Może by się tak zająć MEDIAMI,które reklamowały Amber Gold.!!!Kasa na reklamy sie skończyła więc Huzia na Józia !!!!GDZIE BYLI DZIENNIKARZE PRZEZ CAŁE TRZY LATA !!!!! NIC NIE WIDZIELI !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.