Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6381 miejsce

Prokurator z Gdańska zostanie odwołany za Amber Gold?

Prokurator Generalny złożył wniosek do Krajowej Rady Prokuratury o odwołanie prokurator z Gdańska-Wrzeszcza za "nienależyte wypełnianie obowiązków służbowych" w sprawie Amber Gold.

W zeszłym tygodniu Prokurator Generalny, Andrzej Seremet, zapowiedział, że w związku z aferą Amber Gold powinien być wniosek w sprawie odwołania z funkcji, pani prokurator rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Wniosek prokuratora generalnego o zgodę na odwołanie pani prokurator został przesłany już do Krajowej Rady Prokuratury. Głównym motywem wniosku jest "nienależyte wypełnianie obowiązków służbowych" w sprawie Amber Gold.

Prokurator Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej, poinformował dziennikarzy, że wniosek o odwołanie z funkcji prokuratora zawiera uzasadnienie, ale ze szczegółami jego treści musi się najpierw zapoznać Krajowa Rada Prokuratury (KRP) – czytamy w serwisie TVN24. Może ona wniosek zatwierdzić lub nie, a - zgodnie z prawem – jej decyzje są wiążące.

Według reguł ustawowych szef prokuratury rejonowej odpowiada za bieżący nadzór nad działaniami wszystkich prokuratorów z podległej jednostki oraz za prawidłowość ich decyzji. Nie może być on - zgodnie z przepisami – odwołany z funkcji, przed upływem kadencji, bez zgody KRP.

W przypadku prokurator rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, zdaniem Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, decyzje procesowe, jakie zapadały w sprawie Amber Gold w latach 2009-2011, były "nietrafne merytorycznie". Jak mówił w końcu sierpnia prokurator Seremet - wiele faktów świadczy o "niedoskonałości pracy prokuratury".

Przypomniał, że prokuratura rejonowa w Gdańsku-Wrzeszczu najpierw odmówiła śledztwa, a po uchyleniu tej decyzji przez sąd – kolejne postępowanie umorzyła (a to także zostało uchylone), następnie podjęła decyzję o zawieszeniu dochodzenia i zwlekała z jego odwieszeniem. W końcu śledztwo w sprawie Amber Gold na początku lipca br. przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rozsądny
  • Rozsądny
  • 08.09.2012 14:06

To nie możliwe żeby na stanowiskach prokuratorskich byli tacy idioci którzy albo wzieli w łapę tyle że warto było albo tacy naiwni że taki przekręt uda się rozmyć .TAK CZY INACZEJ ZAMIANA RÓL SIĘ NALEŻY !

Komentarz został ukrytyrozwiń
babcia
  • babcia
  • 07.09.2012 22:17

kontakt ufo Dzisiaj 15:35
Ale jesteś durny. Co Komorowski ma do tego? Widziałeś tam jego podpis. Pełne oszołomstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
  • Jolka
  • 07.09.2012 17:09

I bardzo dobrze . Gdyby sumiennie wykonywali swoje obowiązki od 2009 nie byłby zadymy teraz. Pan P. czuł się bezkarny .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kontakt ufo
  • kontakt ufo
  • 07.09.2012 15:35

jeden prokurator zostanie odwolany za -amber gold-afere, a moze postawicie caly Polski Rzad za podpisanie zkupu w Kanadzie miescie Sudbury-starej bezuzytecznej kopalni za-2-miliardy-USA-dolarow,pieniadze zostaly juz przelane na konto kupujacego-zakup podpisali Prez.B. Komorowski,w Warszawie,Kanadzie-Sudbury podpisal osobisicie Donald Tusk,podpisali wszyscy ministrowie juz w Polsce,D.Tusk przyjechal juz z podpisanym kontraktem do Kanady-w tajnej misji Przewalenia wiekszego od amber-gold-Panistwa Polskiego razem z Narodem Polskim,a dzieci w Polsce dalej beda glodne chodzily,moze opozycja zazada wyjasnienia w tej sprawie,sacowania wydajnosici tej kopalni- ktora to wydajnosic jest -O-zerowa ,do kogo kopalni nalezala,jakiego kolesia z rzadu,lub grup finansowych w Polsce lub podstawionych z zagranicy innych zlodzieji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.