Facebook Google+ Twitter

Prokurator zażądał 8 lat więzienia dla Henryka Stokłosy

Kary ośmiu lat pozbawienia wolności i 480 tys. zł grzywny zażądał prokurator Henryka Stokłosy oskarżonego m.in. o korumpowanie urzędników Ministerstwa Finansów. W środę w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczęły się mowy końcowe w procesie.

Prokurator żąda 8 lat więzienia dla Henryka Stokłosy / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikKary ośmiu lat pozbawienia wolności i 480 tys. zł grzywny zażądał prokurator dla byłego senatora Henryka Stokłosy oskarżonego m.in. o korumpowanie urzędników Ministerstwa Finansów (łącznie Henryk Stokłosa oskarżony jest o 21 przestępstw).
Stokłosa ma także zarzuty bezprawnego więzienia i bicia swoich pracowników, sfałszowania oświadczenia o czynnym prawie wyborczym, wyłudzenia pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej i utrudniania pracy policji w sprawie postępowania dotyczącego zatrucia środowiska naturalnego. Były senator ma też zwrócić kilka milionów złotych korzyści majątkowych, które uzyskał w wyniku działań przestępczych.

Oprócz Stokłosy, jak podaje interia.pl, w procesie tym oskarżona jest księgowa, Elżbieta N., która miała pomagać w działaniach korupcyjnych, wobec której prokurator zażądał kary 3 lat więzienia oraz sędzia Sądu Administracyjnego w Poznaniu Ryszard S.(miał wziąć od Stokłosy łapówkę), wobec którego prokurator zażądał kary 1,5 roku ograniczenia wolności.

Proces byłego senatora trwa od kwietnia 2009 roku. Według oskarżenia Henryk Stokłosa w latach 1989-2005 uzyskiwał nienależne wielomilionowe umorzenia podatkowe, dzięki powiązaniom ze skorumpowanymi urzędnikami resortu finansów (mają już oddzielny proces), a także sędzią sądu administracyjnego z Poznania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Miałem firmę. Czasami były problemy z opłacniem podatków. Dla mnie istotna sprawa! Choć chodziło o kilkaset złotych. Dla skarbówki to nie była sprawa. Byłaby nią, gdyby chodziło o miliony.
Sprawa Stokłosy pozostanie odosobiona! W rzaczywistości jest ich tysiące. I wskazuje na to wyrok dla J.Lewandowskego! Czemu więc Stokłosa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie mogę pojąć jak to możliwe, że już styczniu 2007 został wydany europejski nakaz aresztowania pana Stokłosy, a roku 2011 !!! został wybrany w okręgu pilskim na senatora w wyborach uzupełniających. Takie rzeczy, chyba tylko w Polsce:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstępnie powinien sprawą zająć eis sąd 24-godzinny. - Z sali prosto do celi, a potem można zastanawiać się ile ma siedzieć dłużej, ponad 8 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mistrzyni przedruku !
Ale nuda !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.