Facebook Google+ Twitter

Prokuratorzy badają majątek prezydenta Krakowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-18 14:39

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Krakowa. Oświadczeniami Jacka Majchrowskiego zainteresowało się wcześniej Centralne Biuro Antykorupcyjne, które poinformowało prokuraturę, że "nabrało wątpliwości" co do treści zawartych w dokumentach.

Funkcjonariusze nie przesądzali jednak o winie prezydenta. Przekazali materiały prokuraturze, aby wyjaśniła, czy doszło do złamania prawa. Temu ma właśnie służyć rozpoczęte śledztwo. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska powiedziała, że prokuratorzy zaplanowali już czynności w tej sprawie, ale nie ujawniają ich szczegółów. Jedną z tych czynności będzie przesłuchanie prezydenta Krakowa w charakterze świadka.

Śledztwo dotyczy oświadczeń majątkowych, które prezydent Majchrowski składał w latach 2003-2007. Nikomu w tej sprawie nie postawiono jeszcze zarzutów.

Nie mam sobie nic do zarzucenia w sprawie moich oświadczeń majątkowych - tak prezydent Krakowa komentuje sprawę i dodaje, że prokuratura jest po to, aby takie sprawy wyjaśniać.
Trzy lata temu prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości podczas inwestycji w podziemiach Rynku Głównego.

W tej sprawie przewijało się nazwisko prezydenta. Śledztwo zostało umorzone latem minionego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.