Facebook Google+ Twitter

Prokuratorzy i celnicy prześwietlą kluby Cocomo

Prokuratura sprawdzi, czy klienci przychodząc do Cocomo, klubów należących do ogólnopolskiej sieci i zostawiając nawet do miliona złotych, nie padają ofiarą przestępstwa.

 / Fot. PolskapresseObecnie prowadzonych jest blisko 50 śledztw w całym kraju, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Sopocie i Kielcach przeciwko ogólnopolskiej sieci agencji Cocomo. Jest to rezultat zawiadomień klientów klubów, którzy utracili tam niewiarygodnie duże sumy pieniędzy, donosi Rzeczpospolita.

Szef koncernu metalurgicznego zgłosił, że wydał w klubie milion złotych wykonując 44 transakcje finansowe kartą bez limitu. Klienci zazwyczaj pamiętają tylko jak zamówili jedno piwo w jednym z klubów sieci, po czym budzą się następnego dnia z wyczyszczonym kontem.

Właściciel lokali odpiera zarzuty, twierdząc, że kluby są po prostu drogie i ekskluzywne, a za jedną butelkę szampana z dodatkiem w postaci pokazu tancerek można zapłacić nawet 15 tys. złotych. Prokuraturze więc trudno jest cokolwiek udowodnić nie mając dowodów, że faktycznie doszło do przestępstwa.

Niemniej jednak, kontrole Służby Celnej w latach 2012-2013 wykazały pewne nieprawidłowości. Okazało się, że lokale nie posiadają niezbędnych zezwoleń i znaków akcyzy niezbędnych do sprzedaży alkoholu oraz że sprzedają papierosy powyżej maksymalnej ceny detalicznej.

Rzecznik Izby Celnej w Krakowie Tomasz Kierski nie chce jednak ujawniać szczegółów, twierdząc że działalność tej spółki jest pod obserwacją, ale ustalenia sprawy mogą jak na razie być znane jedynie stronom postępowania.Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak znam życie,to są już przygotowane grube koperty dla pierwszych kontrolerów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.