Facebook Google+ Twitter

Prokuratorzy o katastrofie Tu-154M: "system odejścia nie był aktywny"

Przedstawiciele Naczelnej Prokuratury Wojskowej oraz Wojskowej Prokuratury Wojskowej zaprezentowali informacje ustalone po zbadaniu czarnych skrzynek z prezydenckiego TU-154M. Prokuratorzy otrzymali dokumentacje od biegłych, którzy analizowali rejestrator lotu.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiBadany przez biegłych Rejestrator Szybkiego Dostępu zawiera informacje o parametrach lotu i o działaniu najważniejszych urządzeń w samolocie. Zagadnienia związane z wydaną przez ekspertów opinią zostały przedstawione we wtorek 26 lipca na konferencji prasowej.

Naczelny Prokurator Wojskowy płk. Krzysztof Parulski poinformował, że plan śledztwa został zrealizowany "niemal w całości". Do tej pory śledczy w sprawie katastrofy smoleńskiej zgromadzili 248 tomów akt i przesłuchali ponad 900 świadków. Zebrane zapisy stanowią pełnowartościowy dowód w śledztwie smoleńskim.

Prokuratorzy poinformowali, że rejestrator nie wykrył żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń znajdujących się na pokładzie prezydenckiego samolotu. Według rejestratora stwierdzono także, że system automatycznego odejścia nie został aktywowany. Wojskowi dodali, że zapisy czarnej skrzynki są kompletne.

Szczegółowe wnioski biegłych nie zostały ujawnione. Prokuratorzy tłumaczyli, że mogłoby to spowodować niepotrzebne spekulacje. - Analiza i opinia, o których mowa, mają z punktu widzenia śledztwa znaczenie wręcz fundamentalne - stwierdził płk. Szeląg na temat zaprezentowanych wniosków. Dane pozyskane z czarnej skrzynki będą nadal analizowane.

Wiadomo również, że śledczy gromadzą dokumentację medyczną na temat urazów i operacji, jakie przeszły wcześniej ofiary katastrofy. Dzięki temu możliwe będzie sporządzenie polskiej opinii sądowo-lekarskiej. Strona rosyjska jednak wciąż nie przekazała Polsce kompletnej dokumentacji dotyczącej sekcji zwłok.

Źródło: tvn24.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

Ktoś tu się mocno zapętlił :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ł. Brzezicki- Moje pyt. dotyczyło wypowiedzi "my Naród", w której poruszył kwestię ataków na Anodinę i Macierewicza ( "za postawę patriotyczną"). Pyt. zadałam o godz. 9:44, czyli na długo przed dzisiejszą wypowiedzią Macierewicza. Jego wypowiedzi nie słyszałam, więc nie wypowiadam się w tej kwestii. Ponadto zapewniam pana, że nauczono mnie czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia. Po prostu nie miałam ochoty z panem dyskutować, bo nie lubię napastliwych dyskutantów. To tyle w tym temacie. Do dyskusji proszę zaprosić tych, którzy posiadają zdolność rozumienia logicznie zadawanych przez pana pytań. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 29.07.2011 22:05

Brzezicki - Jeżeli nie rozumie pani logicznie postawionego pytania- co za kindersztuba, żenujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2011 21:57

Jeżeli nie rozumie pani logicznie postawionego pytania, a jak wiadomo zadawanie pytań i odpowiadanie na nie jest najistotniejszą częścią dialogu, to rzeczywiście nasza dyskusja jest bezcelowa i bezprzedmiotowa. Cóż.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2011 21:42

Pani Wieczorek, moje pytanie do pani odnosiło się do wypowiedzi Antoniego Macierewicza, nie do pani komentarza:

>Macierewicz i Hofman zasugerowali dzisiaj podczas konferencji prasowej po
>przedstawieniu raportu, że "pan premier dzień przed wylotem pana prezydenta
>celowo wymienił załogę". - Wnioski proszę sobie wyciągnąć - powiedział Macierewicz.
>
>Jest to sugerowanie, że rząd celowo zamienił wykształconą załogę na niewykształconą
>załogę, która rozbiła samolot, by Lech Kaczyński oraz 95 innych osób zginęło.

Napisałem to jasno w komentarzu poniżej.
Proszę nadal o odpowiedź, czy taką postawę posła Macierewicza można uznać za "postawę patriotyczną"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2011 21:37

Pani Wieczorek, ja nie mam takie mocy, by oskarżać w sprawie smoleńskiej. Jedynie Macierewicz (i Kaczyński) daje sobie prawo do oskarżania konkretnych osób w "białej księdze" w oparciu o nieznane dokumenty, opinie naukowców, z którymi rozmawiał na temat katastrofy przez skype. Ja, podobnie jak pani, mam jedynie prawo do wypowiadania opinii i wyciągania wniosków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ł. Brzezicki- jezeli odczytał pan moje pytanie jako oskarżenie Polaków ( zreszta nie wiem o co) to uważam dyskusję z panem za bezprzedmiotową. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2011 21:22

Pani Wieczorek, nie wiem doprawdy, czego pani nie rozumie w moim pytaniu? I dlaczego tak pokrętnie je pani odczytała. Nie pojmuję.

Anonim o nicku myNaród napisał:
>dlaczego tak niewielu Z WAS atakuje ANODINĘ za antypolski PASZKWIL
>dlaczego tak wielu atakuje polskiego posła Macierewicza za postawę PATRIOTYCZNĄ

Pani, pani Wieczorek, skomentowała to następująco:
>@ my Naród- dlaczego zadajesz takie trudne pytania? I nie oczekuj odpowiedzi.

Dziś po wysłuchałem obraźliwej wypowiedzi pana Macierewicza skierowanej do premiera i polskiego rządu, przypomniały mi się owe dwa komentarze i postanowiłem zacytować tę wypowiedź (cytat w komentarzu) i zapytać państwa, czy sugerowanie, że Polacy (a konkretnie premier i jego ministrowie) CELOWO dzień przed wylotem zamienili załogę wykształconą na załogę niedouczoną, by załoga niedouczona mogła rozbić samolot i zabić Lecha Kaczyńskiego (bo taki jest sens wypowiedzi podsumowującej konferencję Macierewicza) - to jest "postawa patriotyczna" czy nie jest? Bo w końcu Tusk, Klich i Arabski to Polacy, nie "ukryta opcja niemiecka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo bo jaka tu może być odpowiedź?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Magda Wieczorek 09:44 - rzeczywiscie, odpowiedzi nie będzie. Dobrze to Pani wyMACała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.