Facebook Google+ Twitter

Prokuratorzy odkryli ślady morderstwa w domu Olewnika

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-10-05 09:22

Jak podaje tvn24.pl powołując się na prokuratorów, w nocy przed porwaniem Krzysztofa Olewnika odbyły się dwie imprezy, a w jego domu prawdopodobnie kogoś zamordowano. Śledczy z Gdańska szukają teraz zwłok tej osoby.

Olewnik / Fot. Archiwum
Prokuratorzy w grudniu 2009 r. znaleźli w domu Krzysztofa Olewnika krew nieznanej osoby (przesiąkła tak głęboko, że znaleziono ją na spodzie sofy). - Tożsamości osoby, do której należała krew ani policja, ani prokuratura nie znały. Musiały zatem zbadać czyja ona jest - przyznaje tvn24.pl Marek Biernacki, członek sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Olewnika. Prokuratorzy porównają teraz te DNA z materiałem genetycznym osób, które zostały zamordowane w październiku 2001 roku na Mazowszu. - Znaleźliśmy dziesięć takich niewyjaśnionych spraw - powiedziała tvn24.pl prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik płockiej prokuratury.

Nowe hipotezy

Prokuratura w Gdańsku przyjęła nowe hipotezy. W domu Krzysztofa Olewnika miały się odbyć dwie imprezy, a nie jak wcześniej zakładano jedna - dla płockich policjantów. Ma to wynikać z rozbieżności między zeznaniami świadków a policyjnymi filmami nagranymi na miejscu porwania dzień po zniknięciu Krzysztofa. Przyjęto też domniemanie, że najpierw miało dojść do zabójstwa w domu Olewników, a dopiero potem do porwania.

Zbigniew Niemczyk, wiceszef Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku nie zaprzeczył w rozmowie z tvn24.pl, że gdańska prokuratura przyjęła hipotezę, że w nocy przed porwaniem Krzysztofa Olewnika doszło w jego domu do morderstwa. Nie chciał jednak zdradzić żadnych konkretów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.