Facebook Google+ Twitter

Prokuratorzy sprawdzą seksualne możliwości Łyżwińskiego

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-09-20 08:29

Wniosek o badanie sprawności seksualnej Stanisława Łyżwińskiego wniósł mecenas Wiesław Żurawski. Jest przekonany, że badanie rezonansem magnetycznym wykaże, iż z powodu urazu i zwyrodnienia dolnego odcinka kręgosłupa, jego klient nie mógł uprawiać seksu w wymyślnych pozycjach.

O takich pozycjach miały opowiedzieć śledczym pokrzywdzone. Jak ustaliliśmy, koszty badania męskości lidera Samoobrony poniosą podatnicy.

Według obrońców posła Samoobrony, badanie rezonansem ma potwierdzić jego niewinność. / Fot. Dziennik ŁódzkiMec. Żurawski dołączył do wniosku o zbadanie Łyżwińskiego opinie neurologów. Wynika z nich, że uraz w dolnych partiach odcinka lędźwiowego kręgosłupa może uszkodzić nerwy zawiadujące funkcjami penisa, a nawet uniemożliwić erekcję z powodu promieniującego bólu. Do dyspozycji śledczych jest też oświadczenie posłanki Wandy Łyżwińskiej, żony aresztowanego, z którego wynika, że jej mąż ma "ograniczone pole manewrów miłosnych" od 26 lat, czyli od czasu, gdy potknął się o betonowy próg podczas próby gaszenia pożaru.

Zbadają odcinek lędźwiowy

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nie zdradza szczegółów wniosku pełnomocnika Łyżwińskiego, bo dotyczy on stanu zdrowia posła. - Najpierw biegli przejrzą dokumentację medyczną, którą kompletujemy. Po analizie dokumentów zadecydują, jakie czynności należy podjąć, by odpowiedzieć na nasze pytania - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej. Taka odpowiedź nie jest tania.

Badanie rezonansem lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz tzw. męskości kosztuje około 2 tysięcy złotych. Dodatkowo prokuratorzy płacą za opinie biegłych. Pieniądze na ekspertyzy płyną z budżetu państwa. Indywidualnie zamówione i sfinansowane badania nie mają wartości procesowej, muszą być przeprowadzone i zaopiniowane przez biegłych. O pokrycie kosztów ekspertyz przez podejrzanego wnieść może sąd, ale dopiero po zakończeniu procesu. Ten jednak może ciągnąć się latami.

Doniósł na śledczych

Mecenas Wiesław Żurawski złożył w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi doniesienie na prokuratorów Jarosława Chrzęsta i Rafała Sławnikowskiego, którzy zajmują się seksaferą w Samoobronie. Żąda odsunięcia ich od śledztwa. Zdaniem adwokata, śledczy nie mieli podstaw do sformułowania zarzutów w stosunku do jego klienta. Żurawski zarzuca prokuratorom, że nie dopełnili swoich obowiązków. W piśmie jest mowa, że prokuratorzy mogli podjąć decyzje co do śledztwa już kilka miesięcy temu.

Od zimy materiał nie został wzbogacony o informacje istotne dla śledztwa. Pod doniesieniem podpisał się Łyżwiński. Jak się dowiedzieliśmy, poseł Łyżwiński postanowił nie kandydować w październikowych wyborach. - Mój klient nie będzie startował do Sejmu, bo - jak stwierdził - nie chce pogarszać wyniku Samoobrony - powiedział nam mec. Żurawski.

Nie każdy rezonans dużo może

Badanie rezonansem refunduje NFZ, jeśli pacjent ma szpitalne skierowanie. Szpitalne pracownie przyjmują też prywatne zlecenia z zewnątrz. Nie każdy aparat jest przystosowany do badania genitaliów. Jedną z nielicznych placówek w regionie, które dysponują odpowiednim sprzętem do takich badań, jest łódzki szpital im. Barlickiego. Badanie polega na umieszczeniu pacjenta w komorze aparatu, w stałym polu magnetycznym o wysokiej energii. Komputer dokonuje skomplikowanych obliczeń i pokazuje dane o tajnikach organizmu. Badanie przeprowadza się na czczo. Trwa średnio 40 minut.

Magdalena Hodak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

to co pan poseł lubi chłopców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepsze do tej roli byłyby chyba panie prokuratorki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Seks obleśny. Lepiej sobie tego nie wyobrażać przed śniadaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Farsa i dramat i publiczne obnażanie. A jednak artykuł chwytliwy i ciekawy. Uśmiech na twarz wylega. Jeśli to ma zakończyć definitywnie seksafery, to niech go badają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.