Facebook Google+ Twitter

Prokuratura bada sprawę ujawnienia rozmowy Sikorski-Kaczyński

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 20:24

Warszawska Prokuratura Okręgowa zajęła się sprawą przecieku do mediów fragmentów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej Zbigniew Jaskólski przypomniał, że zawiadomienie w sprawie ujawnienia tajemnicy państwowej zostało złożone w piątek 18 lipca przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysława Stasiaka. Zawiadomienie zostało przeanalizowane przez Warszawską Prokuraturę Apelacyjną i przekazane dalej do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Rzecznik dodał, że sprawa została objęta nadzorem przez stołeczną Prokuraturę Apelacyjną.

Chodzi o przeciek do mediów fragmentów tajnej rozmowy między prezydentem i szefem MSZ z 4 lipca w sprawie lokalizacji na terenie Polski elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. W rozmowie uczestniczyły też inne osoby. Jej fragmenty ujawnił piątkowy "Dziennik" w artykule "Wojna polsko-polska".

Według gazety, prezydent Kaczyński miał pytać Sikorskiego między innymi czy to on tłumaczył telefoniczną rozmowę Tuska z wiceprezydentem USA Dickiem Cheney'em i czy zna Rona Asmusa, prominentnego polityka amerykańskich demokratów. Według prasy, prezydent Lech Kaczyński miał podejrzewać, że Sikorski zawarł tajny pakt z Demokratami. Miałby on polegać na tym, że szef MSZ chciałby podpisać umowę z nimi, a nie z administracją Busha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.