Facebook Google+ Twitter

Prokuratura chce sprawdzenia przecieku zeznań Sobiesiaka do prasy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-06 21:42

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce, by prokuratura apelacyjna wyznaczyła jednostkę, która zbada, w jaki sposób doszło do wycieku fragmentów protokołu z przesłuchania Ryszarda Sobiesiaka do ''Rzeczpospolitej''. Rzeczniczka praskiej prokuratury zaprzeczyła, by to od nich wyszła zgoda na udostępnienie tych materiałów.

Rzeczniczka praskiej prokuratury Renata Mazur powiedziała: - Brak jest jakichkolwiek podstaw do twierdzenia, iż do ujawnienia protokołu doszło w naszej jednostce. Fakt opublikowania fragmentów protokołu przesłuchania świadka stanowi naruszenie tajemnicy śledztwa i sprawa musi być wyjaśniona. Ponieważ jednak nie chcemy by zarzucano nam stronniczość zwrócimy się o wyznaczenie innej jednostki w celu przeprowadzenia postępowania - czytamy na gazeta.pl.

Według "Rzeczpospolitej", Ryszard Sobiesiak zeznał w prokuraturze, że Mirosław Drzewiecki i Grzegorz Schetyna są jego znajomymi od 20 lat. Obaj zeznali przed komisją sejmową zupełnie co innego.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra z PiS uważa, że jest coraz więcej dowodów na istnienie wielkiej afery. Dodaje, że przed sejmową komisją śledczą powinno dojść do serii konfrontacji świadków. Dodał, że komisja powinna pracować co najmniej do połowy maja, bo tyle czasu potrzeba śledczym, żeby dojść do konkretnych konkluzji.

Jarosław Gowin z PO uważa, że nie musiało dojść do kłamstwa w zeznaniach. Podkreśla, że na różnych spotkaniach politycy są przedstawiani tak wielu osobom, że szybko zapominają o takich znajomościach. Zdaniem posła, Ryszard Sobiesiak ma prawo twierdzić, że poznał Donalda Tuska dwadzieścia lat temu, bo wtedy zostali sobie przedstawieni.

Jarosław Kalinowski z PSL również uważa, że sprawę trzeba wyjaśnić przed komisją śledczą. Podkreśla, że decydujące mogą być zeznania Ryszarda Sobiesiaka. Dodaje, że kłamstwo trzeba udowodnić. "Dziś jest jednoznaczna różnica w tym, co mówił premier Schetyna i w tym, co zeznawał w prokuraturze pan Sobiesiak. Trzeba to zestawić" - powiedział Kalinowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.