Facebook Google+ Twitter

Prokuratura chce uchylić immunitet Markowi Łatasowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 14:51

Kielecka prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Prawa i Sprawiedliwości Markowi Łatasowi, który po pijanemu kierował samochodem. Jest to niezbędne, aby postawić mu zarzuty wyjaśnia Radiu Kielce rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Sławomir Mielniczuk.

W tej chwili gromadzona jest niezbędna dokumentacja, która posłuży do przygotowania wniosku i przesłania go do prokuratury krajowej. Ta wystąpi do Sejmu o uchylenie posłowi immunitetu. Dopiero potem będzie można mu postawić zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - dodaje prokurator Mielniczuk. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Jak ujawniło Radio Kielce poseł Marek Łatas został zatrzymany przez policję w środę. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,7 promila.

Poseł nie protestował przeciwko badaniu stanu trzeźwości, ani też nie zasłaniał się immunitetem. Dopiero po zakończeniu wszystkich czynności policjanci dowiedzieli się, że mają do czynienia z posłem, którego chroni immunitet.

Od środy do wczoraj świętokrzyska policja o tym zdarzeniu nie informowała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.