Facebook Google+ Twitter

Prokuratura: Hofman popełnił wykroczenie, które uległo przedawnieniu

Prokuratura Okręgowa w w Ostrowie Wielkopolskim umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Adama Hofmana.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiO umorzeniu postępowania poinformował Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawa dotyczyła nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, które Adam Hofman złożył w latach 2007-2012. Chodzi m.in. przelewy na kwotę ponad 100 tys. złotych - informuje Gazeta.pl.

Zawiadomienie w tej sprawie zgłosiło CBA. Stało się to dzień po tym, gdy wyszła na jaw kolejna odsłona afery przetargowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i byłym MSWiA. Adam Hofman, jak i politycy PiS oskarżali rząd o próbę przykrycia afery, w której wymieniano kwoty kilkudziesięciu milionów złotych.

Zdaniem prokuratury w sprawie Hofmana doszło najwyżej do wykroczenia, które uległo przedawnieniu. "Wystąpił brak uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa" - twierdzi prokurator Walczak. Poseł nie uiścił podatku wynoszącego 2 procent. "Kwota uszczuplenia, najwyższa: 600 zł, nakazuje jednak traktować powyższe zachowania jako wykroczenia, które uległy zresztą przedawnieniu. W czasie prowadzenia postępowania poseł dokonał w urzędzie skarbowym wpłaty nieuiszczonego wcześniej podatku" - mówił.

Poseł Adam Hofman został przywrócony przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka klubu i partii. Ponownie będzie rzecznikiem PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

@Robert Kamiński
Rzeczywiście, nie wspomniałam, podobnie jak o innych partyjkach, powstałych drogą pączkowania i podziału tych, które wymieniłam. Nie nadążam za zmianami składu i nazewnictwa. Przypuszczam, że będzie ich więcej, ale to to samo polityczne bagno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku, w takim razie Twoja naiwność jest bezgraniczna:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałem, że zgodnie z nazwa członkami Prawa i Sprawiedliwości mogą być jedynie osoby , które nigdy prawa ani zasad sprawiedliwości nie naruszają . A tu proszę, taka siurpryza !
W dodatku to Hofman, zawsze pouczający innych. Miał szczęście , bo mu "się przedawniło", co oczywiście nie oznacza że nie miało miejsca. Wstyd panie Hofman !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto o chamie z Biłgoraja zapomniała Pani, przez sympatie czy z roztargnienia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przedawnienie" nie gumuje zdarzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS, PO, PSL, SLD - toż oni wszyscy są jednej bajki, tyle tylko, że trochę więcej mogą ci z nich, którzy akurat są najbliżej koryta. I najbardziej boli to, że Polaków podzielono na "panów" i "poddanych". Tych pierwszych prawo się nie ima:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwakanie może by jej nie wyszło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam, że p.Karolina Lewicka niemalże "piała" z zachwytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co ma do powiedzenia dziennikarka telewizji publicznej tvp info p. Karolina Lewicka. Wówczas, gdy CBA wykryło "aferę" z panem Hofmanem owa pseudo dziennikarka popadła w euforie, a oczy zaiskrzyły na myśl, że poseł PIS będzie skazany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku, nie pracowała, bo chorowała. Oczywiście z winy Tuska i jego ekipy, którzy ją prześladowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.