Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3317 miejsce

Prokuratura Krajowa na tropie niebieskiego wieloryba

Troje dzieci z powiatu pyrzyckiego ostrym narzędziem wycięło na przedramionach symbol f50. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie samookaleczenia.

 / Fot. WikipediaNajprawdopodobniej doszło do tego podczas internetowej gry o nazwie niebieski wieloryb.

Ustalono, że tajemniczy opiekun wydaje uczestnikom tej interaktywnej gry różnego rodzaju zadania do wykonania: dokonanie samookaleczeń, oglądanie horrorów, chodzenie po torach kolejowych, samobójczego skoku z dachu wysokiego budynku itp.

Z uwagi na dobro małoletnich dzieci zastępca prokuratora generalnego zwrócił się do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o podjęcie działań prewencyjnych.

Prokuratura apeluje również do rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowanie dzieci o zwracanie szczególnej uwagi na strony, z których korzystają w internecie ich podopieczni.

Wszystkie osoby, przypomina Prokuratura Generalna, które zauważą niepokojące zachowania nieletnich wynikające z poleceń  / Fot. J. Kirzyński/ zdj. ilustracyjneopiekuna i tej niebezpiecznej gry, proszone są o kontakt z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie lub z najbliższą jednostką prokuratury lub Policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W czasie deszczu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.