Facebook Google+ Twitter

Prokuratura ma zdjęcia z wnętrza Tu-154M. Obalą wersję o wybuchu?

Prokuratorzy mają zdjęcia z wnętrza Tu-154M, wykonane podczas tragicznego lotu samolotu. Na jednym widać chodzącego między fotelami Lecha Kaczyńskiego. Pytanie podstawowe: czy zdjęcia obalą teorię wybuchu?

Poseł Antoni Macierewicz może mieć kolejny powód do oskarżeń polskiej prokuratury o współpracę, a nawet kolaborację z Rosją, w sprawie smoleńskiej. Okazuje się, że nasi prokuratorzy zajmujący się badaniem katastrofy smoleńskiej, odzyskali zdjęcia wykonane na pokładzie Tu-154M w trakcie tragicznego lotu, 10 kwietnia 2010 roku. Informując o tym Newsweek komentuje, że fotografie z samolotu mogą być pomocne w rozstrzygnięciu czy w samolocie doszło do wybuchu, czy nie.

Informacje o odzyskanych zdjęciach potwierdził rzecznik prokuratury wojskowej, płk Zbigniew Rzepa. Dziennikarzom powiedział, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, ma do dyspozycji "kilka takich zdjęć".

Według rzecznika prokuratury wojskowej, dzięki fotografiom prokuratorzy "mogli zrekonstruować rozmieszczenie pasażerów w samolocie". Jak podaje "Newsweek" - na jednym ze zdjęć "widać także Lecha Kaczyńskiego przechadzającego się między fotelami" samolotu.

Anonimowy rozmówca "Newsweeka" zaangażowany w sprawę podkreśla, że śledczy wiedząc na podstawie fotografii, "kto gdzie siedział i znając obrażenia pasażerów", mogą ustalić, "z jakiego kierunku nadeszło uderzenie". "Z dotychczasowych analiz nie wynika, by na pokładzie mogło dojść do jakiegokolwiek wybuchu".

Istotne może być tu pytanie, czy i jak poseł Macierewicz, wraz ze swoim wybitnym ekspertem z USA, doktorem inżynierii mechanicznej Wiesławem Biniendą, potrafi udowodnić, że zdjęcia spreparowali Rosjanie i przy udziale KGB podrzucili polskim prokuratorom?

Gdyby tego nie zrobił – byłby cud mniemany, a katastrofa samolotu pod Smoleńskiem, znalazłaby się w nowym formacie badań. Niestety, straciłyby wtedy wartość wszystkie autorytety, na czele z Wiesławem Biniendą, które dotąd snuły kilometrowe opowieści o zamachu ruskim, mgle, helu, zdradzie, hańbie i spisku rusko-tuskim. Mimo wszystko, Jarosław Kaczyński niezmiennie liczy na pełną aktywizację naukowców, w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

fotoamator
 • fotoamator
 • 11.06.2012 22:50

Zdjęcia mogą potwierdzić wersję wybuchu. Dlaczego mają ja obalać ? Problem w tym, że prokuratura sama strzeliła sobie w kolano, nie wykonując badań włok wszystkich pasażerów w Polsce. Opieranie się na sfałszowanych wynikach rosyjskich ( fakt bezsporny po wykonaniu badań śp. Zbigniewa Wasermanna i Przemysława Gosiewskiego) oznacza, że aby zweryfikować uszkodzenia ciał pasażerów widocznych na zdjęciach należy dokonać ich ekshumacji.

Nie widzę więc powodu do cynizmu Panie Stanisławie Cybruch.

A o wybuchu świadczy znacznie więcej, lecz chyba ta wiedza przekracza Pańskie pojmowanie i talent do analizy przyczynowo - skutkowej, opartej na rzetelnej ocenie prac naukowców, których zupełnie bezpodstawnie próbuje Pan ośmieszać,

Przy okazji - nie odważyłbym się "kalkować" Neewsweka, którego redaktorzy czerpią wiedzę od "anonimowych rozmówców, zaangażowanych w sprawę". Chyba, że rozmawiają z kimś z prokuratury - a to już jest przestępstwo.

Daruje Pan, ale pan tekst, kompletnie nic nie wnosi, poza powtarzaniem medialnych bzdur, pisanych na zamówienie. Trochę własnej inwencji Szanowny kolego by się przydało i mniej jadu, a więcej rozumu. Ja mogę polemizować z faktami, a nie z grafomanią...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 05.06.2012 16:40

jeżeli ktoś wierzy w dyrdymały o wybuchu to radze iść ,, zbadać głowe!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
swietlana
 • swietlana
 • 05.06.2012 11:54

a co nasz slawny policmajster antoni.prokuratura ma zdiecia a co on.aha-grzybobranie.szuka rydzow pod brzoza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytajacy
 • Czytajacy
 • 05.06.2012 11:37

@Roman Kożminski Dzisiaj 10:40
Co ty za dyrdymały piszesz .
Zalecam przeczytać tekst tutaj

link

oraz komentarze.Zachęcam do tego niepodsumowującego: Kazimiera Dzisiaj 11:23

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
 • Roman Kożminski
 • 05.06.2012 10:40

Wielu komentatorów jak i dziennikarzy którzy bronili raportu MAK jak i raportu Millera, po prostu zniknęli w przestrzeni wirtualnej. I wiem nawet dlaczego? Otóż teoria" Pancernej Brzozy" została ośmieszona nie tylko przez prof. Biniendę czy Szuladzińskiego,Nowaczyka ,ale przez wielu innych naukowców którzy przychodzili na spotkania z prof. Biniendą. Kompromitacja teorii MAK czy Millera jest widoczna.Dziennikarzy ci i komentatorzy którzy gorliwie pisali tu na W24pl. o tych bzdurach MAK i komisji Millera zniknęli - przestali pisać schowali się głęboko, bo nie chcą się już dalej kompromitować! I słusznie szkoda ośmieszać siebie i rodzinę ,nazwisko.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyjudasz
 • antyjudasz
 • 05.06.2012 09:04

Spiskowcom pod rozwagę;
Powiedzmy, że był zamach,wybuchy itd. to samolot powinien być w tym miejscu[śmiertelnej pułapce] czy nie??Oczywiście,że nie. Ale był i to na automacie.
Na zarejestrowanym nagraniu w końcówce słychać krzyki przerażenia i siarczyste "kurwa mać".To przed wybuchem? Czy po wybuchu ? Przed wybuchem było by bez sensu bo niby po co krzyczeć? Po wybuchu też bez sensu, bo kawałeczki na które rozleciał samolot[jak twierdzi "uczony"] ani nie zarejestrują ,ani krzyków nie wydadzą.Bywa dość często niestety, że teorie uczonych rozmijają się z faktami jak ich etyka z tytułami .Sprawców zbrodni spowodowanej pychą i ignorancją nie uchroni Antkowe ogłupianie i chórki debilnych judaszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 05.06.2012 06:41

jakze smieszne i glupie sa teorie macierewicza i kaczynskiego w swietle faktow.a one mowia same za siebie.psychologiczny nacisk na pilotow.alkohol we krwi.fatalne warunki do ladowania.glupota cynizm upor zacietrzewienie najwyzszego.na przekor wszystkiemu piloci musieli wyladowac zadanie musilo zostac wykonane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink Dzisiaj 21:07
Ja w strategicznych miejscach w domu mam baterie "pom-pomów". Żaden samolot nie ma szans... :D

Oj! Nie byłabym taka pewna?! Ten, co zwykle jego wina, już na pewno coś wymyśli :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mare Balicki
 • Mare Balicki
 • 04.06.2012 21:25

Prof. Binienda ośmieszył "pancerną brzozę" ,Szuladziński potwierdził dwa wybuchy ..... a więc zamach ewidentny .Tusk i reszta musi za to odpowiedzieć - nie ma innej opcji.Sprawiedliwość musi ich dosięgnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga Palińska Dzisiaj 19:49
Otwieram lodówkę - katastrofa pod Smoleńskiem :(

Ja w strategicznych miejscach w domu mam baterie "pom-pomów". Żaden samolot nie ma szans... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.