Facebook Google+ Twitter

Prokuratura na Dominikanie ma mocne dowody w sprawie księdza Gila

Prokuratura w Santiago poinformowała, że śledczy dysponują mocnymi dowodami w postaci ekspertyz lekarskich, rozmów z dziećmi oraz rozmów z psychologami, z których wynika, że polski duchowny mógł molestować dzieci.

 / Fot. archiwum PPJak ustalili dziennikarze TVP Info, na żadnym ze zdjęć zabezpieczonych przez śledczych w komputerze nie widać twarzy polskiego księdza "podczas wykonywania czynności seksualnych z nieletnimi".

Część dokumentów z Dominikany trafiła dziś do Polski. Przeczytaj, co to oznacza dla sprawy!


Rośnie też liczba dzieci, które obciążają polskiego duchownego.

Polaka obciążają zeznania dzieci (obecnie już 8), ekspertyzy lekarskie oraz rozmowy pokrzywdzonych z psychologami. Prokuratura na Dominikanie jest też - jak twierdzi - w posiadaniu mocnych dowodów graficznych przeciwko ks. Gilowi. Czy dysponuje zdjęciami, na których widoczna jest twarz księdza - nie ma na razie odpowiedzi.

Polska prokuratura wydała w środę oświadczenie, w którym zapowiada, że ksiądz Gil nie zostanie wydany Dominikanie, ponieważ pomiędzy naszymi krajami nie ma w tym zakresie obowiązujących umów. W Polsce toczy się w tej sprawie niezależne śledztwo. Duchowny nie przyznaje się do zarzutów i utrzymuje, że mógł się stać ofiara mafii narkotykowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.