Facebook Google+ Twitter

Prokuratura: Na Wawelu na pewno spoczywa Lech Kaczyński

Oświadczenie prokuratury pojawiło się w odpowiedzi na stwierdzenia pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, który zasugerował, że na Wawelu być może nie spoczywają szczątki Lecha Kaczyńskiego.

 / Fot. Poznaniak, CC 2.5, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sarkofag_Lecha_i_Marii_Kaczy%C5%84skich.jpg&filetimestamp=20101027115300"Nie ma pewności, że na Wawelu została pochowana para prezydencka" - mówił Rafał Rogalski w radiu RFM FM.

Wg Rogalskiego, zdjęcia zwłok prezydenta, które są w posiadaniu polskiej prokuratury "budzą poważne wątpliwości". Pełnomocnik stwierdził, że nie jest wg niego pewnym, czy na Wawelu pochowano tylko szczątki Lecha Kaczyńskiego. Wątpliwości dotyczą też ekspertyz rosyjskich lekarzy, a tym samym podanych w nich przyczyn śmierci prezydenta.

Ciało prezydenta Kaczyńskiego było zmiażdżone - mówi rosyjski lekarz, który dokonywał sekcji zwłokOstatecznie Rogalski nie wykluczył, że być może należałoby ekshumować wszystkie 96 ofiar wypadku.

Wypowiedź pełnomocnika skomentowała prokuratura, podtrzymując, iż nie ma absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, kto spoczywa w wawelskiej krypcie.

Rogalski w rozmowie z reporterem TVN podtrzymał jednak swoje opinie. Stwierdził, że materiały z sekcji zwłok są dokumentami ściśle tajnymi, więc tylko dlatego nie może komentować stanowiska prokuratury. - Dokumenty z sekcji nie były gromadzone właściwie - stwierdził pełnomocnik. Nie podtrzymywał jednak już tak zdecydowanie opinii o konieczności ekshumacji zwłok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Karolina Prejzendanc
 • Karolina Prejzendanc
 • 21.12.2010 21:46

Wszystko jedno gdzie Lech leży ,ważne ,że zimny-polecam przepis na kaczkę po Smoleńsku -przepis jest krótki-PiS......Polecieli i Spadli.....dla większych smakoszy-Piecz i Smaż

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.12.2010 21:22

Specjalnie dla Pani Doroty Walkowiak:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorko - gratuluję poziomu dyskusji jaką wzbudził Pani artykuł. Mam pytanie: czy otrzymaliście odgórny nakaz otwarcia strony dla osób niezalogowanych czy to pomysł własny redakcji ? Jeśli jednak pomysł własny to proszę, przemyślcie wycofanie się z niego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 16.12.2010 18:09

Czy można wierzyć ruskim? - czy napewno zrobiono DNA ? Ekshumacja rozwieje wątpliwości!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
 • Anna
 • 16.12.2010 17:52

@Gurip - "Bląd ort. ...to nie jest bład" - ciekawe. Chyba szwankujesz nieco asan na umyśle. Konia z rzędem temu kto odgadnie co chciałeś powiedzieć w wwu następnych postach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gurip
 • Gurip
 • 16.12.2010 16:49

Narazie Joro oddala od siebie członków i członkinie ale miejmy nadzieje że przyjdzie mu ochota i w...............puści kota na wolność Może będzie człowiekiem a i problem zniknie

Komentarz został ukrytyrozwiń
fg
 • fg
 • 16.12.2010 16:19

odnosnie pana jarka .na wawelu wydaje mi sie że z kotkami nie grzebią chyba że za protekcja pana lecha ale jak to zrobic.może ktoś podrzuci pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mj
 • mj
 • 16.12.2010 16:00

mam pytanie byc moze ktos mi odpowie?gdzie bedzie pochowany pan jarek z kotkiem a moze bez kotka a byłaby to tragiedja narodowa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gurip
 • Gurip
 • 16.12.2010 15:58

Bląd ort. czy styl. to nie jest bład ale myślenie na poziomie podstawówki TO JEST BŁĄD - sprawdz ABSOLWENCIE czy czsem nie zrobiłeś kleksa

Komentarz został ukrytyrozwiń
hb
 • hb
 • 16.12.2010 15:35

Gdzie jest ciało Lecha Kaczyńskiego?

Na pokład samolotu lecącego do Smoleńska wsiadł człowiek "mały", kłótliwy,
"przeciętny prezydent", zaściankowy i ksenofobiczny, "mierny polityk". Autor
słów: "Spieprzaj dziadu", "małpa w czerwonym, "ja panią załatwię". "Ja tu jestem najważniejszy", ”strachliwy pilot”, „łże-elity”. Pośmiewisko nie tylko satyryków, ale i całej Europy (kartofel). Prezydent z rekordowo niskim poparciem społecznym.(38%)
W trumnie ze Smoleńska przywieziono: "wybitnego męża stanu", "wielkiego
patriotę", "bohatera narodowego", "równego królom", "największego Polaka",
"Ojca Narodu".
Ja się pytam kto podmienił zwłoki?
Gdzie jest ciało Lecha Kaczyńskiego?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.