Facebook Google+ Twitter

Prokuratura: Na wraku Tu-154M nie było trotylu

Po dzisiejszej publikacji "Rzeczpospolitej" na temat znalezienia na wraku Tu-154M śladów trotylu i nitrogliceryny, Prokuratura Wojskowa w Warszawie zorganizowała konferencję prasową, podczas której zdementowała te informacje.

 / Fot. staszewski/www.prsteam.netPłk. Ireneusz Szeląg, Szef Prokuratury Wojskowej, dementuje wszystkie informacje, które wskazywałyby na obecność trotylu na wraku samolotu.

Biegli, którzy przebywali w Smoleńsku od 17 września do 12 października, wykonywali czynności uzupełniające, tj. oględziny miejsca katastrofy oraz wraku i jego fragmentów.

W trakcie prac biegli i prokurator odnajdywali i wykopywali z ziemi kolejne elementy samolotu. Zabezpieczono kilkaset próbek, które po dokładnych laboratoryjnych badaniach mogą pozwolić na potwierdzenie lub wykluczenie obecności środków wybuchowych. Podstawą do badań pod kątem pirotechnicznym było pojawienie się przesłanek prawnych o możliwości ich przeprowadzenia.

Prokuratura potwierdziła również, że ekshumowane ciało prezydenta Kaczorowskiego zostało błędnie zidentyfikowane i pochowane pod niewłaściwym nazwiskiem.

Po konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie stwierdził, że władza znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i stara się bronić. A wygląda to na jedno wielkie oszustwo. Jarosław Kaczyński domaga się dymisji rządu Donalda Tuska.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.