Facebook Google+ Twitter

Prokuratura: Nie będzie śledztwa ws. odwołania Kamińskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 17:09

Nie zostanie wszczęte śledztwo w sprawie odwołania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA - powiedział IAR Mateusz Martyniuk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kamińskiego w październiku zdymisjonował premier Donald Tusk.

Jak wyjaśnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Martyniuk, śledczy uznali, że szef rządu działał w tej sprawie zgodnie z prawem. Prokurator prowadzący postępowanie sprawdzające uznał, iż nie zachodzą podstawy do wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Badano ewentualne zaistnienie przestępstwa niedopełnienia obowiązków bądź przekroczenia uprawnień przez szefa rządu. Rzecznik dodał, że decyzja prokuratora jest prawomocna.
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie złożył europoseł PiS Marek Migalski. Sprawę badała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście.

Szef rządu zarzucał Mariuszowi Kamińskiemu wykorzystywanie służby do celów politycznych. Premier odwołał szefa CBA, ale bez pisemnej opinii prezydenta. Zgodnie z procedurą przed decyzją powinien zasięgnąć opinii Kolegium do Spraw Służb Specjalnych, Sejmowej speckomisji i właśnie głowy państwa. Lech Kaczyński w mediach zapowiedział, że opinia będzie negatywna, ale nie przekazał jej premierowi na piśmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.