Facebook Google+ Twitter

Prokuratura nie poda daty ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 11:40

Prokuratura nie będzie informowała o planowanym terminie ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika. Według nieoficjalnych doniesień ekshumacja miała się odbyć jutro.

O jej przeprowadzeniu zdecydowała Gdańska prokuratura apelacyjna na wniosek rodziny, w związku z wątpliwościami co do tożsamości ofiary.

Rzecznik gdańskiej prokuratury apelacyjnej Krzysztof Trynka zastrzegł, że data ekshumacji pozostanie infomacją poufną. Zostanie ujawniona dopiero po jej przeprowadzeniu.

Według wcześniejszych informacji - wątpliwości śledczych wzbudziła ekspertyza biegłego, że jeden z łańcuchów DNA z próbki pobranej w 2006 roku nie pasuje do DNA Krzysztofa Olewnika. Rodzina zamordowanego potwierdzała te informacje.

Siostra zamordowanego Danuta Olewnik-Cieplińska mówiła w TVP Info, że celem wniosku o ekshumację jest weryfikacja wczesniejszych badań. Według niej, mają być pobrane nowe próbeki i porównane z wynikami badań DNA, na podstawie których ustalono tożsamość Krzysztofa Olewnika po znalezieniu jego zwłok .

Prokurator Krzysztof Trynka nie chciał się wypowiadać na temat tych wątpliwości.

27-letni Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 r. Sprawcy kontaktowali się z rodziną kilkadziesiąt razy żądając okupu. W lipcu 2003 roku przekazano porywaczom 300 tysiecy euro. Krzystof Olewnik nie został jednak uwolniony. Miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy został zamordowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.