Facebook Google+ Twitter

Prokuratura nie zajmie się donosem agenta Tomka

Jak informuje "Gazeta Wyborcza - Kielce", powołując się na RMF FM, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie donosu złożonego przez Tomasza Kaczmarka, świętokrzyskiego posła PiS na byłego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.

 / Fot. Grzegorz Gałasiński/PolskapressePoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Kaczmarek, doniósł na byłego komendanta wojewódzkiego świętokrzyskiej policji, nadinspektora Mirosława Schosslera w pierwszych dniach czerwca br. na podstawie otrzymanego anonimu. Z tej informacji wynikało, iż obecny zastępca komendanta głównego policji miał dopuścić się "popełnienia przestępstw niegospodarności i przekroczenia uprawnień", a mówiąc bardziej obrazowo: miał mieć romans z jedną ze swoich podwładnych, której w zamian za to ułatwił awans na lepiej płatne stanowisko wbrew posiadanym przez nią kompetencjom.

Niedługo po tym doniesieniu posła Tomasza Kaczmarka, rzecznik Komendanta Głównego policji, Mariusz Sokołowski, wyjaśniał, że Schossler "nie mógł wpływać na zatrudnienie kobiety, ponieważ zaczęła ona pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zanim Schossler rozpoczął tam służbę". Podkreślał jednocześnie, że pracownica ta przeniosła się później do Komendy Stołecznej Policji na własny wniosek i objęła tam stanowisko z niższym wynagrodzeniem, które nie uległo podwyższeniu. Wyjaśnił, że kobieta przeniosła się do KSP, zanim Schossler został tam powołany na stanowisko komendanta stołecznego policji, co nastąpiło w kwietniu 2013 roku.

Śledczy zajmujący się sprawą domniemanej seksafery w policji (kolejnej po sprawie opolskiego komendanta) przesłuchali w tej sprawie posła Tomasza Kaczmarka, a także przeanalizowali teczki osobowe komendanta Mirosława Schosslera oraz cywilnej pracownicy Komendy Stołecznej Policji, z którą miał rzekomo utrzymywać "znajomość pozasłużbową". Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie doszukali się jednak znamion przestępstwa w postępowaniu obojga. Okazało się, że kobieta zmieniała stanowiska, jednak nie działo się to z polecenia komendanta Schosslera. Nie udało się też zweryfikować doniesień, czy miała dostęp do informacji niejawnych. Ich decyzja kończy definitywnie sprawę tego doniesienia posła Kaczmarka, znanego powszechnie jako "Agent Tomek".

Jednocześnie w połowie czerwca nadinspektor Mirosław Schossler złożył do prokuratora generalnego zawiadomienie, że poseł Tomasz Kaczmarek zniesławił go i fałszywie oskarżył o niepopełnione przez niego przestępstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

@Jerzy Konopka: Jeśli już to "poniał". Proszę cytować dokładnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie obraźliwe jest słowo które użył pan w komentarzu w stosunku do mojej osoby "paniał"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka: Jeśli ma pan problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu (był pan wyjątkiem pod tym względem), to jeszcze nie powód, by nazywać mnie towarzyszem ze wschodu. No chyba, że pan inaczej (tj. bez inwektyw) nie umie - to byłby kolejny pana problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Krzak

Kogo niby obrażam?
Definicje anonimu doskonale rozumiem.
Tak pokrętnie pan napisał,że w ten sposób zrozumiałem.
Co do mojej anonimowości, to moje dane są autentyczne, a twarz można pokazać np. nieżyjącego wujka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem - może być, trzeba się tylko przyzwyczaić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiemy czy na stałe . Wygląda to szaro i brzydko .Może redakcja coś podpowie czy to błąd techniczny czy zamierzone zmiany :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Pani Elu, zaszły zmiany i jest tak, jak Pani pisze (przynajmniej u mnie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak na marginesie , czy u Państwa " słupek " z wszystkimi wyliczankami [ odsłony oceny ] jest dziś nad artykułami a nie z lewej strony jak zwykle ?
Przepraszam ,że tu pytam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam do siebie napisał anonim [ kto to sprawdzi ? ] i przekazał dalej do prokuratury .
I tego pan Konopka nie rozumie .
Reaguje na mój pierwszy post i się gubi .
Panie Konopka ja nic nie sądzę a pan oskarża pisząc nie na temat .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka: Ja z kolei nie rozumiem, czemu pan Konopka ma jakieś problemy ze zrozumieniem pojęcia "anonim" skoro sam anonimowo właśnie obraża ludzi i wypowiada swoje jedynie słuszne poglądy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.